דף תרומה "שמור על עצמך ילד"

ו' אב ה'תשע''ה 11:50

תנועת 'אריאל' זיהתה את הצורך בהקניית מודעות וכלים שיתרמו להעלאת רמת המוגנות של כל הילדים. לשם כך, בשיתוף פעולה עם משרד החינוך, פיתחנו תוכנית "שמור על עצמך, ילד", שזכתה לברכת הדרך של הרב אליקים לבנון. פיתחנו את התכנית ובנינו סדנאות המיועדות לחניכים (סדנה לילדי ג'-ד'; לילדי ה'-ו'; לילדי ז'-ח'). התכנית המקורית היא שכל ילד ישתתף בסדנה אחת לשנתיים. הסדנאות נועדו להקנות לחניכים יכולת לזהות התנהגויות שאינן ראויות המופעלות כלפיהם, להבין שהעושה אותן נוהג שלא כשורה (ולא להאשים את עצמם) ולדווח עליהן למבוגר אחראי קרוב (הורה, מורה וכד').

במשך כשנתיים וחצי הגענו לכ-80% מהסניפים, אולם לאורך השנים לאור הגידול המבורך בתנועה ובעקבות קיצוצים מצד משרד החינוך, נאלצנו לצמצם את הפעילות ולהותיר את זו המיועדת לצוותי ההדרכה בלבד, וזאת מתוך הבנה שייתכנו מצבים שבהם ילדים שנפגעו יימנעו, מסיבות שונות, מלדווח על הפגיעה, ואז היכולת של צוותי ההדרכה לזהות שהייתה פגיעה, תהיה הכלי העיקרי שיעמוד לרשותנו כדי להביא לטיפול מהיר בילד שנפגע. 

גם כיום כאשר התנועה מונה כ 15,000 חניכים אנו עושים מאמצים שלא לוותר על הכשרת צוותי ההדרכה (מדריכים וקומונרים) לזהות סימנים המעידים על פגיעה בילד. המודעות לחשיבות ההכשרה הזאת גבוהה תמיד, והמקרים שהובאו לידיעת כולנו לאחרונה, רק חידדו אותה והגבירו את ההכרה בצורך להכשיר את הילדים להגן על עצמם מפני פגיעה מכל סוג שהוא, הן בגוף הן בנפש.

הפעלת הסדנאות הללו דורשת משאבים ניכרים. העלויות הכרוכות בהכנת החומרים לסדנאות, בהכשרת מנחי הסדנאות וכמובן בהעסקתם (עליהם להיות בוגרים מעל גיל 20; כל מדריך יכול להנחות סדנה לשכבת גיל אחת ולא ליותר) ובהסעתם לסניפים ברחבי הארץ, כמו גם בהפעלת מערכת לתיאום עם הסניפים, מסתכמות בסכומים גדולים, שאין לנו היכולת לעמוד בהם.

מפאת החשיבות שאנו רואים בהקניית הכלים הללו לילדים ולצוותי ההדרכה, כלים העשויים להציל נפשות, פשוטו כמשמעו, אנו רוצים לחדש את הפעילות בסדנאות החל משנה"ל תשע"ו. אנו פונים אליכם, ההורים, ומבקשים עזרתכם ותמיכתכם במיזם. נודה לכם על תרומותיכם הנדיבות, וכן נשמח אם תפנו אלינו תורמים פוטנציאליים מחוג המשפחה והמכרים. ליצירת קשר ולתרומה – פנו אלינו דרך אתר התנועה .

תזכו למצוות

יוסי ורדי, מזכ"ל

 

לכניסה למערכת התרומות לחץ כאן

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד