חג השבועות וברכות על עשייה

כ"ט אייר ה'תשע''ד

לצוותי החינוך

ברכת ד' עליכם

 

אפתח מכתבי בברכת יישר כוח לכל העושים למען עם ישראל. בעקבות פעילותם של חניכי תנועות הנוער, הגיע למשרדי ההנהלה מכתב עו"ד ובו טענה בגין "הוצאת דיבה ושקר מפגיע" שתנועתנו גרמה לכאורה "לקרן הידידות.

 

יש פעמים שאנו תוהים אם יש בכוחה של פעילותנו להשפיע השפעה אמתית. מכתב זה מעיד כאלף עדים שהפעילות אכן עוררה הדים, ויש להניח שהגיעה לאוזני רבים, ומשם יש לקוות – שהיא חלחלה גם לליבותיהם. על כן אני מברך את כולם על העשייה האמיצה ועל השכר שהנה אתם זוכים לראות בעמלכם. יהי רצון שתמשיכו בעשייה וגם תוסיפו לראות שכר.

 

בעניין זה חשוב להבהיר שתנועת אריאל, הגם שהיה הדבר באפשרותה, ובוודאי מבחינה חומרית יכול היה לעזור, נמנעה מלקבל כספים "מקרן ידידות". ידנו לא הייתה במעש הזה.

 

בעוד ימים מספר נחוג כולנו את חג השבועות, זמן קבלת התורה. כידוע, התורה מיועדת לכל עם ישראל. נשמות כולם היו במעמד הקבלה, כולם היו שותפים לקריאה "נעשה ונשמע", ועל כן אין יהודי שהוא בן חורין ליבטל ממנה לחלוטין. איש איש ילמד לפי כוחו, אבל הדבר החשוב הוא ש: איש איש – ילמד.

 

לכן אני קורא לכל חברי התנועה ליזום שעה אחת של לימוד תורה משותף לסניפם ולסניף המשתייך לתנועת נוער אחרת ( כגון הצופים וכו') או לבית ספר השוכן בקרבת הסניף. ננהג כך ובעזרת ה' יתקיים בנו מקרא שכתוב "ויחן שם ישראל כנגד ההר" (שמות יב, ט). את הקושי שיוצר השימוש בפועל "ויחן", בלשון יחיד, מתרץ רש"י : "כאיש אחד בלב אחד". נלמד כולנו תורה לשמה, כאיש אחד בלב אחד.

 

לקראת החג נשלח באמצעות הדוא"ל דף ללימוד המשותף. הדף יתפרסם גם באתר התנועה.

 

לכל הסניפים המתעתדים להגיע לירושלים, שלוחה ברכה מעומקא דלבא: יהי רצון שתזכו לקדש שם שמים; ולכל הסניפים שהשתתפו בריקוד דגלים בערים השונות – ברכת יישר כוח.

 

ברכות חמות גם לסניפים המתנדבים לשבת שערי צדק. יהי רצון שתזכו לשמח את החולים ולתרום להחלמתם, שכן מצינו בתלמוד הבבלי (בבא מציעא, ל ע"ב) ש"כל המבקר את החולה, נוטל אחד משישים מחוליו". תרומתכם חשובה מאוד מאוד.

בברכה חמה

ובציפייה לבניין אריאל

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד