מסע פסח- יוצאים לחירות

תקציר

ביום ראשון ט' ניסן יצאו תחום בנים ובנות למסעות פסח בנושא יוצאים לחירות.
י' ניסן ה'תשע''ח 12:30
מסע פסח- יוצאים לחירות

אז מה היה לנו במסע פסח השנה?

הבנות התחילו בנאות קדומים. לאחר התאוששות קלה מהנסיעה, שתיה ומורלים, קיבל כל סניף דף מבצע נקיון ״לפסח״, שקיות זבל ויאללה, למסלול!

המסלול התחיל בירידה תלולה קצרה שעזרה לבנות להתמקד במטרה ולזכור שתמיד טוב לתת יד לאחר, ועוד יותר חשוב- לדעת להעזר בחברה. אחרי עצירה לארוחת בוקר באיזור מרווח ומוצל, הבנות המשיכו במסלול ובדרך חיכו להן תחנות פעילות שונות בסימן 70 שנות עצמאות: התאמת מספרים להגדרות (מספר תנועות נוער, ח"כים, כמה תינוקות נולדו השנה וכמה תושבים יש בארץ וכו'..), כתיבת מכתבים לחיילים, סימון במפת העולם – מהי ארץ המוצא של כל אחת, וגם תחנה פירטית של שזירת פרחים..

אחרי הפסקת צהרים ארוכה הבנות המשיכו לנקודת הסיום של המסלול שם חיכו לבנות להקת "אחותי" שהרקידה אותן (והנעימה את הזמן לסניפים שהעדיפו לבשל ארח"צ.. ) עד שהגיעה השעה לסיים.

במפקד הסיום מזכ"ל התנועה דיבר על החירות, וסיפר על נתן שרנסקי שהיה אסיר ציון, ולמרות זאת הגדיר את עצמו- כבעל חירות אמיתית.

ראש תחום בנות הסבירה על חידון התנ"ך התנועתי. וכל סניף קיבל פלאיירים בהם פרטים על החידון ולו"ז לימוד מומלץ לכל יום החל מהמסע ועד לג בעומר- בו יתקיים החידון הסניפי. וכמו כן, הוכרזה הזוכה בחידון הזה"ב שהתקיים באתר התנועה בשבוע שעבר, לכבוד שבוע זהירות בדרכים בתנועה. ובמעמד זה קיבלה הזוכה- תמר סאסי מסניף אלעד - את הפרס.

 

 

מסע הבנים נערך ביער בן שמן, בסימן חירות אל מול החופש.  הבנים נגענו בנקודות הללו מתוך לימוד והשוונו אותן לנושא השנתי בתנועה - 'נשבעתי ואקיימה' נאמנות. למדנו על המעלה של בן החורין, על האתגרים הרצופים בחופש - כהיעדר גבולות.  חווינו מסע איכותי ומופק היטב.

החניכים צעדו מאיזור תחנת הרכבת פאתי מודיעין ועד לפארק מקסיקו, עברו על פני הישוב גמזו ואנדרטת ההגנה.

בסיום עצרו כולם להפנינג שטח איכותי ומקפיץ, עם מעגל מתופפים, תחנות ספורטיביות, יום בישול וכמובן פיתות על הסאג', החניכים חזרו מאושרים אל הבתים והמסע נסגר ב"ה בשלום ובבטחה.

דרג את הכתבהדירוג כתבה מסע פסח- יוצאים לחירות: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
7 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד