תפילת ראש חודש המונית בכותל

א' אב ה'תשע''ח

ביום שישי א' אב התקיימה בכותל המערבי תפילת ראש חודש המונית. בנות חבריא ב' של תנועת אריאל הגיעו מרחבי הארץ כדי לחזק את הנוכחות של בנות המתפללות ביראה הראויה למקום הכותל, כנגד הנוכחות של הרפורמיות בראשי החודשים. לתפילה הגיעו 21 אוטובוסים דרך מרכז ליב"ה.

לאחר התפילה בנות התנועה ערכו מפקד ברחבת הדגלים ועלו לישיבת הכותל שם שמעו שיחה מפי מרדכי בניטה, פעיל במטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל "אנחנו עכשיו במלחמה על זה שהמדינה היהודית שהוקמה לפני שנים במאמצים רבים תישאר יהודית גם כיום. אנחנו נמשיך לשמור על קדושת הכותל הדרום מערבי". לאחר מכן הרבנית עידית איצקוביץ העבירה שיחה על מורא מקדש וטהרתו, ועל כמה חשוב לנקות את המקום ממנו אנו פונים לקב"ה.

תהילה בן יעקב הקומונרית של סניף אריאל קטמון סיכמה את האירוע: "בפעם הקודמת שהתקיימה תפילת ר"ח ביום שישי באו קצת אנשים והרפורמית נכנסו למרכז הרחבה ועכשיו לעומת זאת באו המון בנות, הרחבה הייתה מלאה והרפורמית היו בצד.

בנוסף רמקול מופעל רק כאשר 1000 אנשים מגיעים והיום היה אפשר להפעיל רמקול מיד בתחילת התפילה ולא בסופה. זה מדהים לראות כמה כל אחת משפיעה וכמה חשוב להגיע".

היום ברוך ה' זכינו לתפילת ראש חודש עוצמתית ועם רמקול. לתנועת אריאל היה חלק גדול בתפילה. שנזכה תמיד לשמור בקדושה על הכותל שריד מקדשנו.

בציפייה לבניין אריאל!

 

  

דרג את הכתבהדירוג כתבה תפילת ראש חודש המונית בכותל: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
9 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד