ימי עיון סניפיים

י"ד תשרי ה'תש"פ

למחרת יום כיפור התקיים יום עיון סניפי בכל סניפי תחום בנות של התנועה.

כל סניף קיים את היום בצורה קצת שונה אך המטרה היא אחת- להעצים את הצוות.

לרוב הסיטואציה היא שנכנסים להדרכה, או שמתחילים שנה שניה של הדרכה באוטומטיות, כי פשוט זה מה שצריך לקרות.   ומיד אחרי החגים מתחיל חודש ארגון והמדריכה עלולה למצא את עצמה לא מבינה לאיפה נפלה ולמה.

יום העיון גרם לצוות לעצור, לברר ולחשוב. למה אני כאן? מה התפקיד שלי? במה הוא כרוך? ואיך אני גורמת לזכות הזאת להתרחש בצורה הכי טובה שיש?

ובאותה ההזדמנות גם לקבל כלים להמשיך בכח ובעצמה!

זאת הזדמנות של הצוות להיפגש עם עצמו. הרבה זמן, בלי לחץ, במקום נחמד ונעים. התוכן מותאם לצוות ע"י הקומונרית, דברים ספציפים שחשובים להם, נושאים בוערים. פלטפורמה מצויינת לפתוח נושאים שרוצים לקדם. ואפשרות לתת למדריכות מענה לכל מיני דברים, לפי הצורך.

כאמור, כל סניף לקח את זה אחרת. בסניף שדרות כל צוות ההנהגה למד ביחד עם הרב קובי דביר (ר"מ בישיבת מצפה רמון בין היתר), שהיכולת של הציונות הדתית היא לתת משמעות שורשית מן התורה לתהליכים טבעיים הקורים במדינה, ושזה באפשרותנו לפרסם זאת ולהיות החלוצים הבאים. אח"כ התפצלו לצוות הדרכה ולגרעין. בחדר גרעין ביררנו עם יגאל ברכה (איש מפתח בעיריית שדרות) את כוח העשיה, למה דווקא אנו בני הנוער מוכרחים להפשיל שרוולים, וכן מהי העשיה הנחוצה בעיר שלנו, שדרות. אחרי כן, הכינו שרשראות בהובלת הרכזת - דבורה מסטבאום ותלו בכיכר מרכזית בעיר, וגם קישטו את הסניף המתוק שלהן. במקביל תמר גלס (רכזת ההדרכה בתנועת אריאל) הגיעה ללמוד עם המדריכות מה כוחן. שהדרכה זה חינוך, ולכן יש להכיר אישית את המתחנכת. שהפעולות הן כלי נחוץ לצעד שאנו רוצות להתקדם עם החניכות, ואם כך איך אנחנו רוצות שיראו. אחרי כן היה לנו יחידה עם הקומונרית, שבה למדו על היחס לכל חניכה וחניכה בתוך כלל השבט, ש'העולם נברא בשביל' החניכה הזאת, ואנו משחקות תפקיד משמעותי בכל עולם של כל חניכה. ואם כך היחס צריך להיות אישי ובאיזון עם היחס לכלל.

כל סניפי פ'ת ערכו יום עיון משותף - ביחד. יום העיון נתן והראה את הכוח שיש להם כסניפי אריאל פתח תקווה. מתוך הכוח לכל סניף היו את היחידות שלו, שמותאמות לו. ובנוסף צבי בירנבאום העביר לכל המדריכות שיחה פרקטית ויעילה.

המדריכות יצאו מימי העיון מלאות וגדושות, ושמחו והודו על ההזדמנות!

          

דרג את הכתבהדירוג כתבה ימי עיון סניפיים: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד