חודש ארגון התשע"ג: בנושא מהפכת הקודש

י"ב חשון ה'תשע''ג

בימים אלו מתקיים בסניפי התנועה חודש ארגון, בנושא 'מהפיכת הקודש'.

כל שבט מתמקד בנושא אחר מתוך הנושא הכללי, אותו הוא לומד ואף מיישם בהתנדבות, ביצירת תערוכה וקיר ובהופעה להורים בסוף החודש.

שיא החודש מתקיים בשבת הארגון, בו החניכים מראים להורים ולכל הסניף את אשר עמלו במשך חודש שלם.

שבת הארגון בסניפי הבנות תתקיים בשבת "ויצא" ובסניפי הבנים תתקיים בשבת "וישלח".

 

על נושא החודש:

סיסמתה של תנועת אריאל היא "תורת חיים בעז", סיסמא זו קוראת לקיומם של חיי תורה מלאים המתפשטים על כל פרטי החיים ונובעים מתוך קדושה ותורה.

 בבואנו לקדם את "מהפכת הקודש" אנו מנסים ליצור חברה הפועלת כולה על פי אידיאל זה, חברה אשר כל המסגרות שבה פועלות על פי הכוונת התורה מתוך מחויבות לעשיית רצון ה'.

כוחה של חברה הוא כוח גדול יותר מחיבור הכוחות של היחידים בקבוצה ולכן כאשר חברה שלמה פועלת מתוך קדושה ואמת יכולה להיווצר מהפכה של ממש במציאות הארץ ישראלית התורנית. חיי תורה מלאים מתבטאים בכל תחומי החיים המציאותיים, כיוון שהאידיאל שלנו הוא הקמת אומה פועלת, יוצרת וחיה- קיימת בתורה התייחסות לכל תחומי העשייה והחיים.

התורה מאירה ומבררת לנו הדרך האידיאלית גם בתחומים הנראים לנו כשייכים לחיי החולין, מציאות מתוקנת היא מציאות הפועלת על פי רצון ה' גם בחיי הכלכלה, התקשורת, החברה וכו'. המציאות בימינו מעלה בפנינו אתגרים מעולם המעשה שלא עמדו בפני יהודי ממוצע לפני כמאתיים שנה, אתגרים אלו מעמידים אותנו בפני הצורך לשוב למקורותינו ולברר את הדרך ואת אורח החיים היהודי המקורי על פי הדרכת התורה, אורח חיים זה מכוון אותנו מלכתחילה לדרך האידיאלית ובכך מהווה תשובה לרבים מאתגרי דורנו.

במהלך החודש נלמד כיצד להתנהל נכון בדרך שהתורה מכתיבה לנו, כיצד נפעל כיחידים וכקבוצה, כדי להוביל לשינוי שאנו מבקשים ליצור בעם ישראל. לכל שבט ייקבע נושא שבו יעסוק במשך החודש.

כל הנושאים הם בבחינת דרכים המובילים ליעד מרכזי אחד:

 

שבט שורשים- תנועת אריאל שלי, תורת חיים בעוז

מה זו תנועת נוער, ומה עושים בה. מה המשמעות של תנועת אריאל- הכרות עם סמלי התנועה, סמל, המנון, ושם התנועה. משמעות סיסמת התנועה: "תורת חיים בעוז". תורה שאיננה מנותקת מהחיים, ומשתלבת בהם בכל פרט ופרט.

שבט זרעים- חיים של קידוש ה'

קידוש ה' הוא לעשות את רצונו. כל פעם שאנו מקיימים מצווה ובוחרים לעשות את מה שה' רוצה ולא מה שקל לנו, אנחנו מכבדים ומפארים את שמו. קידוש ה' הגדול הוא בפרסיה. כשאנשים רואים אדם ירא שמים מתנהג בדרך ארץ, הם מכבדים אותו ואת תורתו. אנחנו צריכים לנהוג על פי ההלכה גם כשזה נוגד את דעת החברה.

שבט נבטים- תורת צדקה וחסד

התורה מדריכה אותנו ללכת בדרכי ה' ולעשות חסד. מצוות שבין אדם לחברו מסייעות לאדם שלמענו הן קוימו, אך בנוסף גורמות לחברה בעם ישראל להיות טובה וצודקת יותר. מצוות רבות הם מצוות התלויות בארץ- רק בארץ ישראל עם ישראל יכול לממש את הפוטנציאל שלו.

שבט ניצנים- כולנו קונים נכון, שמחים בחלקנו

דברים חיצוניים לא הופכים את האדם למאושר, אדם צריך להשיג דברים שראוי להשתוקק אליהם כגון מצוות וערכים. בפרסומות רבות יש שקר והונאה, והן גורמות לנו לחשוב באופן מוטעה ולהאמין בערכים מזויפים. הן מסיטות אותנו מהעיקר לטפל. פעמים רבות אנו נגררים אחרי החברה ואוהבים להיות כמו כולם. התורה מחנכת אותנו ללכת בדרכה בביטחון ולא להתבייש מאחרים.

שבט מעלות- פנים אל פנים

יש קשרים וירטואליים המתבצעים באמצעות כלי תקשורת שונים, ויש קשרים חיים, פנים אל פנים היוצרים מפגש אנושי. הקשר הישיר, מכיל חיים, עוצמות, וחיבור אמיתי. ישנם מצוות והנהגות רבות המחזקות את הקשר בין אדם לחברו ויוצרות חברה מלוכדת. ההכרות בין החלקים השונים בעם מבוססת ברובה על דעות קדומות, ומפגש ישיר מפתח קשר כנה.

שבט מעפילים- "מאמינים בתקשורת" יוצרים תקשורת חיובית

התקשורת נועדה ליצור חיבור בין אנשים שונים. לתקשורת יש כוח השפעה גדול, והיא כלי עצום, אך צריך לנתב אותו לקידום ערכיים חיוביים, להוספת אור וטוב. אינטרנט הוא כלי אדיר. מצד אחד אנחנו יכולים ללמוד ולקבל הרבה ידע, ומצד שני אין צורך במאמץ ועבודה. יש יתרונות ויש חסרונות, צריך לשים לב למה אנחנו משתמשים בו. יש לנו אפשרות לשנות את המצב הקיים ע"י צריכה ועשיית תקשורת חיובית.

שבט הרא"ה- אחת דבר אלוקים שתיים זו שמעתי, על תורה ועל ריבוי דעות 

בעולם המודרני דוגלים בפלורליזם, ריבוי דעות- הכול נכון ואין אמת אחת. הפלורליזם לא מסתדר עם האמונה באמת אלוקית אחת. אנו מאמינים שהאמת המוחלטת היא שה' ברא את העולם ונתן את התורה לעם ישראל. ההוכחה שלנו היא מעמד הר סיני. גם בתוך היהדות יש זרמים, אך לכולם יש אותה מטרה- לעבוד את ה', וכל אחד מחויב למצוא את הנקודה האישית שלו והייחודית לו. מה הייחוד שלנו בתור חברי תנועת אריאל?

דרג את הכתבהדירוג כתבה חודש ארגון התשע"ג: בנושא מהפכת הקודש: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד