תופסים פיקוד

תקציר

חמשוש הדרכה חורף, 'תופסים פיקוד'. מה היה לנו?
ה' טבת ה'תשע''ד 21:00

כ-170 מדריכים וקומונרים מ-30 סניפים לערך, השתתפו בסמינריון הדרכה בסוף השבוע בישיבה התיכונית 'נתיבות יוסף' במצפה יריחו. כולם הגיעו בראבק מטורף וברצון להפוך את ההדרכה שלהם למשמעותית יותר, ללא התחשבות בכמות החניכים והסניף אלא פשוט להיות מדריכים טובים יותר.

פתחנו בלימוד שיר החמשו"ש, הצגה משעשעת של צוות הסמינריון והכרות עם עשרת המדריכים-מלווים בראשות רכז הסמינריון, נתנאל גבאי.

המדריכים התחלקו לקבוצות ע"פ שבטים שאותם הם מדריכים, שבראש כל קבוצה 'מדריך' אשר לווה אותם לאורך הסמינריון ובקבוצות אלו הם עברו יחידות הדרכה רבות לאורך שלושת הימים בהדרכתו. וכמובן גם קבוצת הקומונרים שמנתה כ-35 קומונרים אשר השתתפו בסמינריון לקומונרים במקביל.

 

לאורך החמשו"ש, המדריכים עברו ביחד המון יחידות הדרכה, שיבואו בע"ה לידי מעשה בהדרכתם, פעילויות גיבוש עם כל המדריכים ועם צוות הסניף, חוגים, שיחות של מרצים מבחוץ. יוסי ורדי, מזכ"ל ותנועה הגיע להציג נוכחות וחיזק את המדריכים. ובנוסף, חה"כ יוני שטבון הגיע להעביר למדריכים המסורים שיחת חיזוק.

 

כמובן שהמדריכים נמו את שנתם (הקצרה...) בפנימיות הישיבה יחד עם חברי הסניף. סעדו את ליבם בחדר האוכל ובין לבין כמובן שוחחו עם בורא העולם שלוש פעמים ביום בבית המדרש המרווח של הישיבה.

 

בשבת החמשו"ש, הגיעו לשבות עם המדריכים גם חלק מצוות ההנהלה הארצית. תפילות מרגשות ברוב עם, סעודות עם מוראלים, מוראלים, מוראלים וגם קצת שירי שבת, דברי תורה, שיחות מפי המרצה האורח – יאיר נעמן, עונג שבת, שו"ת מעמיק, מפקד צהריים בנוכחות מלאה, פעילויות מיוחדות ועוד... כל זה חווינו בשבת החמשו"ש המרוממת והמחזקת.

 

ובסיום השבת, לאחר סעודה שלישית והבדלה, יחידות סיום והתארגנות נסעו כולם למפקד סיום מרגש בתצפית הר הצופים, המשקיפה על מקום בניין אריאל, שיבנה במהרה בע"ה.

 

נתנאל גבאי, רכז הסמינריון מסכם: "עוצמה אדירה, הרגשה משגעת של טירוף ושל שליחות לעשייה, של רצון להיות טובים יותר ורצון להשתפר וללמוד. הרגשה משכרת של אחדות וכח שיש לנו בידיים, לצוות ההדרכה בסניפים, לשנות ולפעול והמגמה שלנו רק לחדד את זה ולהמשיך לעשות. היה לנו כאן סמינריון ענק, סמינריון שהביא איתו כוחות להמשך העשייה, שהביא איתו אוירה ונתן למדריכים את הבמה, לשתף אותנו בנסיון שלהם בצוותים, לשתף האחד את השני, וככה ללמוד, בצורה הכי טובה שאפשר !..היה כאן הווי עשיר ומלא פעילות, היו לנו יחידות חדות וממוקדות בשלל נושאים, דיברנו על גודל ואידיאל לצד יחידות פרקטיקה ותכל'ס,היה לנו כאן סמינריון מרשים ומלא גאווה תנועתית, סמינריון שבו תפסנו פיקוד, סמינריון הנהגה .אני רוצה להודות לבורא עולם, להודות ליוסי ורדי מזכ"ל התנועה, לאנשי ההנהלה, למשה, דביר ואריאל, לצוות ההדרכה המטריף הזה, ששילב מדריכים ותיקים מלאי נסיון לצד חדשים, רעננים ומלאי מרץ, לרכז הטכני הנדיר, ולכם, המדריכים הכי טובים שיש בתנועה הזאת, האנשים הגדולים עליהם התנועה שלנו צועדת, היה משוגע, נהניתי מכל רגע, מחכה לפעם הבאה. עלו והצליחו!".

 

 

 

 

לתמונות נוספות

דרג את הכתבהדירוג כתבה תופסים פיקוד: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
13 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד