סיפור קטוע

סיפור קטוע
נושא: תורה ומצוות, עם ישראל, בין אדם לחברו, עבודת המידות
תת נושא: אמונה, אמונה בעצמי, שמירת הלשון, שליחות
קטגוריה: משחק
גיל: גלעד-הראל (ג-ה), נווה-נחלה (ו-ח), חב"ב (ט ומעלה)
רמת פעילות-: קלילה
תיאור המשחק: המדריך מספר סיפור ועוצר באמצע חלק מהמשפטים, המשתתף הראשון שמכריז מילה המתאימה למשפט והמתחילה באות המתאימה – זוכה בנקודה.

 מתאים ל: שבת, יום חול

 

 

עמודים נוספים שיכולים לעניין אותך:

בזכותינו, הקטנים

שמירת הלשון (פעולה)

 

 

 

סוג המשחק: ישיבה

 

כישורים נדרשים: מחשבה ותגובה מהירה, אוצר מילים.

 

מהלך המשחק: המדריך מספר סיפור ועוצר מדי פעם לפני שם, שם – עצם, או שם תואר.

את המילים החניכים צריכים להשלים על פי סדר הא' ב' או בכל סדר שנקבע מראש,

החניך הראשון שנותן מילה שהיא יכולה להיות קשורה למשפט [באופן ענייני או סתם באופן דקדוקי] מקבל נקודה.

 

מסר(ים):

  1. אתגרי החיים – חשיבות הפרטים הקטנים: בחיינו אנו עושים הרבה מעשים ופעולות שמצד עצמם הם כמו כל שאחר האדם, אבל ההבדל הוא בפרטים הקטנים שכל אדם עושה אותם בדרך שלו המיוחדת לו במחשבה, במילים או במעשה אשר על פיהם אנו יודעים מי הוא זה שהביא את התוצאה שאנו מקבלים [אפילו שכולם עושים פעולות דומות, כמו לספר סיפור כל אחד מספר בצורה שונה ומעניינת].
  2. קדושת הדיבור – חיים ומוות ביד הלשון: הדיבור שלנו הוא כל כך חזק וקדוש שאפילו מילה אחת שאנו מוציאים מהפה שלנו יכולה להפוך עולמות ולשנות מהלכים בעולם – בדיוק כמו שבסיפור התמונה הכללית והמשך הסיפור נקבע על ידי מילה אחת שמישהו אמר.
  3. הקב"ה ועולמו – תפקידנו להשלים את העולם: הקב"ה ברא את עולמו כך שהוא חסר במידה מסוימת והטיל על בני האדם את התפקיד להשלים ולבנות את החיים בעולם, ובשביל מטרה זו שלח את כל אחד ואחד ממנו עם מטרה מסוימת שאותה הוא צריך להשלים בעולם הזה.
  4. מידות – מהירות = חשוב: תגובה מהירה ונכונה היא מידה מאד חשובה לנו בחיינו בעולם, לפעמים יש מצבים שאין זמן מיותר וצריך להחליט – התגובה צריכה להיות מיידית והכי נכונה וטובה. אך כמובן מידה זו דורשת הרבה אימונים וידיעה – שראוי לכל אחד לעבוד עליה כמה שיותר מוקדם בחיים.[כבר מעכשיו].

 

 

 

 

תיוג: משחק, משחקים, שמירת הלשון, לשון הרע, כוח הדיבור, הפרטים הקטנים, חשיבות הפרטים הקטנים, כל פרט משפיע על הכלל, זריזות, שליחות, שלמות העולם, השלמת העולם, התפקיד שלנו.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה סיפור קטוע: 3 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
9 מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובההוסף תיוג משלך
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד