כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים

דרגות באתר 'שמים'

עורך

כתב בכיר

כתב צעיר בכיר

כתב פעיל

כתב צעיר פעיל

כתב

כתב צעיר

טור אישי

טור אישי צעיר

גולש

גולש צעיר

 

 

 

 

 

 

 

על הדרך

כל מי שמכיר אותי, יודע שאני לא יוצא לאוטובוס לפני שהאוטובוס יוצא אלי. כלומר, בדרך כלל הנהג נחמד ומחכה עד שאני ארדוף אחריו, אבל לא תמיד.

 

מה לעשות, לסביבתי זה לא כל כך נחמד, אבל אני מחזיק בחישובים מדוייקים כמה זמן לוקח לאוטובוס להגיע מהתחנה אליי, ולא כל-כך נשמע לתחנונים של סביבתי לצאת כבר (אם שאלתם, גם אם זה האוטובוס האחרון).

 

זה כמובן, בכלל לא כי אני נוסע בטרמפים. כתושב המערב הצפוף, בשביל לצאת לטרמפ צריך לקחת אוטובוס אחד לפחות, ולפעמים עוד אחד (מה שהופך את העניין ללא כדאי במיוחד וגם די מתסכל - צריך לתאם בין אוטובוס וטרמפ, וזה לא תמיד קורה. בדרך כלל האוטובוס מגיע לפני הטרמפ).

 

בעשור האחרון, קמו שני בתי כנסת מעניינים (למרות שלא תמצאו שם את עלוני פרשת השבוע) שבגללם לא כל כך אכפת לי להקדים לאטובוס (או לרכבת) שלפניי, וכמובן - פחות מפריע לי שחבריי בדרכם תקועים בפקקים או במקרה הנפוץ יותר: איחרו את הרכבת.

 

בית הכנסת במרכזית ירושלים

המוכר מבינהם הוא בית הכנסת בתחנה מרכזית ירושלים, ליד הרציף של 143 לתל ציון (מול רציף מספר אחד). בין האוטובוסים שאתם מחליפים או עד שיגיע החבר (שכמובן פספס את האוטובוס), אפשר להתפלל שם מנחה (בדרך כלל מנחה במתכונת מלאה. (לפעמים מקצרים את חזרת הש"צ או תחנון, תלוי בשעות) ושחרית (בדרך כלל מ"יוצר אור" ועד ל"ובא לציון"). ערבית ללא קיצורי דרך.

החל מלפני כמה חודשים, יש גם עזרת נשים.

 

מה תמצאו בפנים?

ספרי חסידות (חב"ד בעיקר), ספרי זכרון, גמרות, סידורים וחומשים. אפשר גם להביא את הספר שאתם חפצים בו מהבית. אפשר להביא אישור הורים, אבל יכניסו אתכם גם בלי. יש גם בונוס קטן: שקעים להטעין את המחשב, הפלאפון וכל המכשירים האלה (לא לשכוח לשים על מצב שקט).

 

תחנת רכבת תל אביב "מרכז" (במלעיל)

הפחות מוכר מבינהם, הוא בית הכנסת בתחנת הרכבת תל-אביב מרכז (אורלוזורב/סבידור/צפון, מחק את שלושתם).

בית הכנסת הוקם בתשס"ז, לאחר מלחמת לבנון השניה לזכר שמונת עובדי הרכבת שנהרגו בהפצצה על בתי המלאכה של הרכבת בחיפה.

 

בית הכנסת בדרך כלל ריק (יש שעות קבועות למנחה וערבית וייתכן שגם לשחרית), ואפשר ללמוד או להתפלל ביחיד. גם שם תמצאו חומשים, סידורים וספרי חסידות. בפעם האחרונה שהייתי - היה גם "זוהר" ו"דבר מלכות". מאז נוספו עוד ספרים מעניינים, מזגן ועוד. יש כיור לנטילת ידיים.

 

איך מגיעים?

בית הכנסת נמצא בתחנת הרכבת, בצד של תל אביב, הכניסה אליו ממש לפני תחילת הגשר שבו יורדים לרציפי הרכבת או ממשיכים לבורסה ברמת-גן.

 

(שימו לב, שאם ברצונכם להגיע רק לבית הכנסת ולא לנסוע ברכבת כלל, צריך להנפיק כרטיס שיאפשר לכם לעבור את הגשר מצד לצד (הגשר מחובר ישירות לרציפים ואסור לעבור בו בלא כרטיס רכבת מיוחד. מנפיקים אותו במכונה הרגילה והוא חינם אין כסף).

 

נא לא לשכוח חפצים וציוד אישי בבית הכנסת (ואם כן, יש לפחות מחלקת אבידות מסודרת)

 

נסיעה טובה!

 

[תמונת הרכבת לקוחה מוקיפדיה]

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה על הדרך: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים

עוד בגיליון סיוון תשע"ג

עבור לתוכן העמוד