טיול בשביל המעיינות- יער עמינדב

 

ליד ירושלים בתוך יער עמינדב יש מסלול קצר יפה ומלא מים, אם אתם מחפשים מסלול קצר ויפה, זה המקום.מומלץ בחום.

 

את הטיול נתחיל באנדרטת "יד קנדי" זוהי אנדרטה יפה לזכרו של גון קנדי. מיד קנדי (ראה דרכי הגעה בסוף הכתבה) נצא בשביל מסומן בצבע כחול היורד במדרון ההר ופוגש את "שביל ישראל בסמוך לשמורות "חורבת סעדים".

 

מהמקום המפגש נמשיך בשביל ישראל המלווה בסימון בצבע ירוק זה הסימון של שביל המעינות. המעיינות הראשונים שנפגוש הם מעינות עמינדב, אלה הם שני מעיינות יפים הנובעים במרחק של כ-150 מתר זה מזה.
אחרי שנהנינו ממימי המעיין הקרים נמשיך בהליכה קצרה עד שנגיעה אל שתי נביעות נוספות, נביאות אלו מלאות רק בתקופות מסוימות בשנה [כמובן לא בתקופת הקיץ החמה].

השביל ממשיך לרדת ביער. נלך בשביל עד שנגיע לשני מעיינות נוספים הנובעים זה בצד זה, אלו הם מעינות עוזי. אחד המעיינות נובע כל השנה, והוא זורם לברכה יפה שבדרך כלל יש אפשרות להיכנס עליה.

מכאן נמשיך על פי הסימון הירוק מזרחה. כ-300 מתר משני מעינות אלא נימצא עין תמר זהו מעיין קטן מאוד שמתאים לשכשוך רגלים.

נמשיך בשביל הירוק, לקראת סוף המסלול השביל "הירוק" פוגש דרך עפר רחבה. לאחר הליכה של כ200 מטר נגיע לסוף המסלול. לפני כן כדאי להמשיך בשביל ממול, מעבר לדרך, ולהגיע ,לאחר כ-100 מטר, לעין שריג, זאת היא עוד ברכה יפה המלאה מים צלולים.

 

 

למטיבי לכת:

למעוניינים יש אפשרות להאריך את המסלול על 'ידי "קפיצה" לעין חינדק. בסמוך לנקודה ששם התחיל המסלול , בכביש הגישה לישוב אבן ספיר , יוצא שביל יפה המסומן גם הוא בירוק, שביל זה מוריד אותנו עד למעיין.

 בעין חינדק נימצא ברכה גדולה שאורכה כ30 מטר וגבה כ3 מטר. בסמוך נמצאים שני ניקבות יפות שהמצוידים בפנס יכולים להיכנס עליהם.

אומרים ש"אחרי הירידות עוד תבאנה עליות" ולכן לאחר ההתרעננות במים רצוי לעלות בחזרה את כל הירידה.

 

 

איך מגיעים:

ברכב:

מירושלים: פונים לכיוון המושבים אורה ועמינדב בצומת קריית מנחם - בית החולים הדסה עין כרם. עוקפים את המושב עמינדב עד לאנדרטת יד קנדי. משם יורדים בכביש לשמורת חורבת סעדים ומחנים את הרכב במגרש החנייה.

מכיוון תל אביב: מכביש תל אביב-ירושלים, פונים במחלף הראל ימינה לכיכר הסטף ולבית החולים הדסה עין כרם, דרך הכניסה למושב אורה פונים למושב עמינדב, עוקפים אותו ומגיעים ליד קנדי, משם יורדים לשמורת חורבת סעדים.

 

בתחבורה ציבורית:

מגיעים עד בית החולים הדסה עין כרם :

כדאי להיעזר ברכבת עד הר הרצל, מהר הרצל לבית החולים הדסה [כל 20 דק'] קו 27 אגד.

מבית החולים הולכים בערך קילומטר בשולי הכביש לכוון מושב אבן ספיר , כאשר נפגוש סיבוב חד בכביש נראה משמאל כניסה לשביל של סוף שביל המעיינות.

 

למפה של המסלול מהאתר של עמוד ענן לחץ כאן.

דרג את הכתבהדירוג כתבה טיול בשביל המעיינות- יער עמינדב: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
43 מדרגים

עוד מסלולים ואטרקציות

עבור לתוכן העמוד