כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים

דרגות באתר 'שמים'

עורך

כתב בכיר

כתב צעיר בכיר

כתב פעיל

כתב צעיר פעיל

כתב

כתב צעיר

טור אישי

טור אישי צעיר

גולש

גולש צעיר

 

 

 

 

 

 

 

טור אישי-אני ואת נשנה את העולם!/להמשיך ולהתמיד

 

הקושי הכי גדול בגרעין, לדעתי -זה הענין של ההתמדה.
המבנה של הגרעין זה לא מבנה מסודר, מאורגן, פעולות שלישי שבת ומחנה. אין אף אחד שיושב לך על הראש, שאומר לך לעשות פרויקט, או להרים איזה מבצע מטורף.
את תלויה פה בעצמך, את המחליטה, את המבצעת. אין קומונרית מעלייך, אין חניכות שצריכות פעולה כל שיש שבת.
את בוחרת בעצמך מה הגרעין עושה. לכן, את צריכה להיות עם אחריות אישית. את צריכה לקחת את הגרעין בידיים, לקחת את עצמך בידיים, ופשוט להתעלם רגע מכול הבגרויות, מתכונות, מבחנים, עבודות, משפחה ואלף ואחת הסיבות שיש לנו לתרץ לעצמינו - ופשוט להתחיל לעבוד.
זה קשה, אבל זה משתלם. משתלם לגרעין, משתלם לעיר או לישוב שבו הגרעין נמצא. משתלם לך.

ובכל זאת, יחד עם הצורך להיות איש גדול, עם כוחות להמשיך ולהתמיד גם כשקשה, ולמרות הרצון שלנו לאתגר את עצמינו לפעמים- יש דברים שאפשר לעשות בכדי להקל על העניין, וע"י כך להוסיף עשיה וטוב.

אחד הדברים היעילים ביותר - זה לקבוע פרויקט קבוע. זאת אומרת - שפעם בשבוע, או פעמיים בשבוע, ביום קבוע, בשעה קבועה, הגרעין מגיע למקום קבוע, ומתנדב.
זאת יכולה להיות שכונת מצוקה, זה יכול להיות בית תמחוי, זה יכול להיות ארגון גג שאתן מעבירות בו פעילות כל שבוע. זה יכול להיות כולם יחד.
ככה, למשל, בנוי הגרעין שלנו. יש את הפרויקטים הקבועים – פרוייקט אנוש [תשושי נפש], מרכז למידה, בית תמחוי.
את חלקם אנחנו הקמנו בעצמנו, ולחלקם הצטרפנו לארגונים שאנו עובדים איתם, אבל הדברים האלה נותנים יציבות לגרעין. עשיה מתמדת ומשמועותית, ככה שלא משנה מה - הגרעין תמיד בעשיה. אחרי שיש את השלב הקבוע- הגרעין יכול להמשיך ולהרים פרויקטים שהעיר או הישוב או השכונה צריכים.

כמו כל דבר חדש, אחרי חודש-חודשיים ההתלהבות של ההתחלה, האידיאלים, האש בעיניים- הכל עלול לדעוך עם הזמן. אם אין איזה התנדבות ועשיה קבועה, זה ידעך לגמרי והגרעין פשוט יתפרק. אך אם ישר נכנסים לעשיה - הדבר מחזיק את בגרעין ונותן לו כוח לפעול עוד. תנסו, מומלץ!

יחד עם זאת - בגרעין קשה להתמיד. באופן טבעי נוצרים תסכולים שונים, לא תמיד [או- תמיד לא] רואים פירות מהמאמץ, ואז התסכול גובר אך חשוב לזכור דבר אחד - אנחנו בגרעין כדי לפעול. כדי לעשות. כדי לתרום. והעיקר שיהיה הכל לשם שמים.

איך אפשר להפסיק כזה מפעל אדיר בגלל מעט חוסר מוטיבציה אישית?
תשתדלו להזריק לעצמכן מדי פעם זריקות מרץ.
טיול של הגרעין, ערב כיף, באולינג,פונדו. איזה פרויקט גדול ולא שגרתי.

זה נותן כוח. זה נותן עוצמה.
זה עושה גרעין טוב וחזק.

זה מוסיף קדושה.

דרג את הכתבהדירוג כתבה טור אישי-אני ואת נשנה את העולם!/להמשיך ולהתמיד: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים

עוד בגיליון אלול תשע"ב

עבור לתוכן העמוד