כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים

דרגות באתר 'שמים'

עורך

כתב בכיר

כתב צעיר בכיר

כתב פעיל

כתב צעיר פעיל

כתב

כתב צעיר

טור אישי

טור אישי צעיר

גולש

גולש צעיר

 

 

 

 

 

 

 

פינתרבות/ המסע, בן סנוף

 

למי שזוכר, לפני כמה שנים יצא האלבום השני של בן סנוף, שחזר בתשובה בגיל 14(!), שנקרא "המסע" על שם השיר המרכזי בו, שכמובן נקרא באותו שם.
הדיסק הוא שילוב של ביצועים חוזרים, בין של סנוף עצמו ["גן הכוכבים", "הרוח בקרבנו"] ובין של אמנים אחרים ["אם אשכחך ירושלים"].
הדיסק מתחיל ונגמר בשתי גרסאות לאותו שיר, "אם אשכחך" הנצחי של שוואקי. גרסה "רגילה", וגרסת "רמיקס" .לאלו שלא מכירים את המושג, [גם אני לא הכרתי אותו עד ששמעתי את השיר בערך...] רמיקס הוא גרסת שיר עם הרבה הרבה יותר קצב. תדמיינו משהו כזה: "אם אשכחך ירושלים [בום בום בום בום] תשכח ימיני [סטגדיש]" וכל זה עם תופיסט שנותנים לו להתפרע. והרעיון ברור. בעצם, למה לדמיין? כל השירים של בן ניתנים לשמיעה חינם באתר הרשמי שלו. פשוט תחפשו בגוגל "בן סנוף" ותוכלו לשמוע את כולם.

הביצוע של הגרסה הרגילה מדהים, הקול של סנוף פשוט לא נותן להעביר את השיר עד שגומרים אותו. הגרסה הקצבית מוצלחת טיפה פחות, אבל יחסית לגרסת רמיקס גם היא מאוד מוצלחת.
הדיסק ממשיך עם השירים "שערי חופה" ו"האישה של חיי", "שערי חופה" - שיר מדהים שהוא בעצם סוג של תפילה שלכאורה אומר החתן בזמן שהכלה סובבת אותו. באותו עניין מופיע "האישה של חיי" שיר עם מילים ומנגינה יפות מאוד, אבל ביצוע קצת פחות טוב. הקול נשמע מיוסר מעט, בעיקר בבתים של השיר. לא נורא, מתגברים.
בהמשך מגיעים שירי פסוקים, ממגילת שיר השירים. "כשושנה בין החוחים" ו"שובי שובי השולמית".
ל"כשושנה" ישנו פלייבק מצוין, הביצוע גם הוא מוצלח, אם כי קצת נגוע באפקטים אלקטרוניים מיותרים, שגורמים לפעמים לסנוף להישמע קצת מצונן, ובולעים אותיות. קצת חבל...
"שובי" הוא אחד השירים הכי מדהימים בדיסק. אמנם סנוף קצת צועק בו, ואם הביצוע היה מעט יותר עדין, השיר היה יוצא על גבול השלמות, אבל המנגינה ממש ממש טובה.
בדיסק הזה, בן מבצע ביצוע נוסף לשיר הראשון שלו, "בגן הכוכבים" שנכתב לאמא שלו. מצד אחד, הביצוע העכשווי יותר מקצועי. אבל מצד שני, אי אפשר להתחרות בקול שהיה לסנוף אז, בגיל 14.
ואי אפשר לסיים בלי להזכיר את שיר הנושא- "המסע" ואת הדואט המדהים עם מושיק עפיה- "ילדים של אלוקים".
המסע-שיר שמדמה את החיים למסע ארוך, ארוך. הוא מזכיר שגם "השביל שבדרך, נותן לך ערך" וישנה מטרה: "לחיות עם עצמך בשלום, להסתכל לשמים ביראה של כבוד" ובינתיים אנחנו "מחכים לו, שרק הוא יופיע ויקח אותנו רחוק.". אמן.
ואחרון חביב-ילדים של אלוקים. איזה שיר מדהים. למה? כי איפה תשמעו מילים כמו: "לכל אדם יש דרך שבה הוא מאמין, אני קצת משתולל, אתה מניח תפילין" או "אתה חובש כיפה, ואתה שם ג'ל, ביחד לבורא עולם נתפלל". שיר מדהים. שנזכה.

דרג את הכתבהדירוג כתבה פינתרבות/ המסע, בן סנוף: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים

עוד בגיליון אלול תשע"ב

עבור לתוכן העמוד