כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים

דרגות באתר 'שמים'

עורך

כתב בכיר

כתב צעיר בכיר

כתב פעיל

כתב צעיר פעיל

כתב

כתב צעיר

טור אישי

טור אישי צעיר

גולש

גולש צעיר

 

 

 

 

 

 

 

פינתרבות: אביהם של ישראל- ספר

הפעם החלטתי לחשוב בגדול ולהמליץ על סידרה. לא ,לא, אל תבהלו אתם לא עומדים לקרוא כאן על סידרת מתח או פשע, אלא על "אביהם של ישראל" של הרב שמואל אליהו.

הסידרה עוסקת באין ספור סיפורים- מעשיות- מופתים- הנהגות מהרב מרדכי אליהו זצוק"ל שהלך לעולמו לפני שנה וחצי. בסדרה הראשונה העוסקת בסיפורים שסופרו על הרב זצוק"ל הופיעו חמישה ספרים. הראשון- סיפורים שסופרו בשבעה, השני- סיפורם שסופרו בשלושים ושלושת האחרים- קומץ קטן מהסיפורים שזרמו מיד לאחר מכן.

הספר הראשון מסודר על פי סדר עבודת המידות אותו מפרט הרמח"ל במסילת ישרים: זהירות, זריזות, נקיות, פרישות, טהרה, חסידות, ענווה, יראת חטא, קדושה ורוח הקודש, כשבכל אחד מהם מתוארים בשפה קלילה סיפורים מהרב אליהו התואמים את אותה המידה.

לאור הצלחתה המסחררת של הסדרה הוחלט להוציא עוד ספרים תחת שם זה ,אבל בסדרות אחרות, לדוגמא, אביהם של ישראל על פרשת השבוע ואביהם של ישראל לילדים, בעריכת הרב יוסף אליהו-בנו של הרב, וכן שני סיפרי קומיקס לילדים תחת השם "אביהם של ישראל", שזכו אף הם להצלחה גדולה מאד. יש לציין כי בחנוכה האחרון עלה מחזמר(!) בהשפעת הצלחת הספר, שנשא אף את שמו.

יש מי שתולה את הצלחת הסדרה בדמותו הנערצת של הרב אליהו זצ"ל ויש מי שתולה את הצלחתה באיכותה הספרותית והמקצועית, שתי הטענות נכונות ללא ספק.

"הם סיפרו לנו על רב שלא הכרנו. סיפורים שהרב הסתיר מאתנו, סיפורים שלא שמענו מעולם. סיפורים על תקופת הילדות והנערות של הרב. סיפורים על תקופת הבגרות. איך ישב ולמד תורה בהתמדה מרוב עוני. סיפורים על עצות והדרכות שנתן לאנשים שהועילו להם הרבה בחיים" מספר הרב שמואל שליט"א, שהיה קרוב מאוד לאביו.

היו ביננו אף אחדים שלא האמינו לסיפורים ששייכים, לכאורה, לדורות קודמים בהרבה, ועל כך כתב הרב ברוך אפרתי באתר "כיפה" לשאלתו של אחד הקוראים על אמינות הספר :

"הכל כפשוטו... תמיד היו ויהיו דברי פלא אצל אנשי קודש המחוברים לעומקה של האומה ולתורת ד´.
אלא שלא זה העיקר, אלא לימוד התורה בעמל והמידות הטובות, וזה גם עיקר הלימוד מהגאון הרב אליהו זצ"ל".

מהצצה זריזה באתר התנועה אפשר לגלות שהספר אף הומלץ על ידי גולשת צעירה, מה שמעיד על הצלחתו של הספר.

אין מה לומר-שווה קריאה.

דרג את הכתבהדירוג כתבה פינתרבות: אביהם של ישראל- ספר: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים

עוד בגיליון תשרי-חשוון תשע"ג

עבור לתוכן העמוד