אוהלי פעילות ביום העצמאות

ה' אייר ה'תשע''ב 11:00
אוהלי פעילות ביום העצמאות

"אבינו שבשמים, צור ישראל וגואלו, ברך את מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו..."

 

בשנותיה הראשונות של המדינה, אפפה את העם בציון התחושה כי הקמתה של מדינת ישראל נס של ממש היא. התרוממות רוח פיעמה בכול, והכרת הטוב והכרת התודה הביאו לקיומן של תפילות הלל והודיה ברוב עם.

 

התחושות הטובות שליוו את המדינה בראשיתה, הולכות ומתפוגגות להן בשנים האחרונות. את יום הקמתה של המדינה מציינים רוב אזרחי המדינה במפגשים משפחתיים וחברתיים שֶבְּמוֹקְדָם עמדת "נפנוף" לצליית נתחי בשר על האש. לאלה מתלוות בימות בידור והופעות של זמרים מפורסמים הרצים מבימה לבימה ומשלשלים לכיסם הון לא קטן תמורת הופעות קצרות מול קהל שמתקשה להיות חוגג פעיל וממתין לאמן שיעלה על הבימה ויאפשר לו להיות פאסיבי – מתבונן ומאזין, וכל פעילותו תסתכם במחיאת כפיים או בקריאות עידוד.

 

בשכבת הבוגרים של תנועת אריאל החליטו שאי אפשר להשלים עם המצב הקיים. יום הקמת המדינה, יום העצמאות, ראוי ליותר מכך! ראוי לַחֲגִיגִיּוּת אֲמִתִּית!

היום, יום עצמאותנו ה-64, יצאו 5 קבוצות של בוגרי התנועה ל-5 מרכזי-פעילות מן הסוג המוכר כדי להביא אל השטח פעילות מסוג חדש: הבוגרים הקימו אוהלי עצמאות במעלה אדומים, בפתח תקווה, בגן סאקר בירושלים, בבית שמש ובפארק קנדה.

באוהלים הפעילו הבוגרים את ילדי הנופשים במגוון פעילויות שהתקיימו בתחנות:

תחנה להכנת מגנט (למקרר / לפלדלת) שעליו תפילה לשלום המדינה או תפילה לשלומם של חיילי צה"ל [מי שחשקה נפשו ורצה להשקיע – יכול היה לבחור להכין מרצדה (מובייל) במקום מגנט]

תחנת משחק ללימוד ידיעת הארץ

תחנת חתימה על מגילת העצמאות

ותחנות מגוונות רבות נוספות.

 

"מבוגרים בפארק החמיאו לתנועת אריאל על הרעיון, וילדים רבים השתתפו בפעילות ונהנו מאד" מספרת אחת ממפעילות האוהלים.

 

אורית גבירצמן, מלוות מדריכות בתנועה, מציינת כי הפעילות היא פרי של יזמה משותפת של בוגרי התנועה והרשויות המקומיות ונעשתה בתמיכתן של הרשויות ועל כך תודתה.

היא מסכמת בסיפוק את פעילות היום ומציינת כי בוגרי התנועה ימשיכו לפעול למען העלאת המודעות לנס הגדול ולתודה שבעקבותיו, וינצלו הזדמנויות נוספות לתרום לשמחה אמתית, שמחה מתוך פעילות ועשייה, בעם ישראל.

 

 

 

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה אוהלי פעילות ביום העצמאות: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
7 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד