טו בשבט בצעדה גדולה

תקציר

במסגרת פעילות ט"ו בשבט נהנו כ-4,600 חניכים מתנועת הנוער אריאל שהגיעו מכל רחבי הארץ – מאילת בדרום ועד קצרין בצפון – מצעדות ששילבו טבע, אהבת הארץ ומורשת
י"ח שבט ה'תשע''ז
טו בשבט בצעדה גדולה

ט"ו בשבט בצעדה גדולה

במסגרת פעילות ט"ו בשבט נהנו כ-4,600 חניכים מתנועת הנוער אריאל שהגיעו מכל רחבי הארץ – מאילת בדרום ועד קצרין בצפון – מצעדות ששילבו טבע, אהבת הארץ ומורשת. אצלנו מחלקים ערכים לא קרטיבים אמר צבי אור רכז המפעלים בתנועה וסיכם שהמשתתפים היו מרוצים ולמעלה מזה

 

שתי צעדות דומות אך שונות קיימה תנועת אריאל לכלל החניכים מכל רחבי הארץ ומכל הגילים – לבנות צעדה באזור פארק בריטניה ולבנים בעמק האלה – שתיהן התקיימו ב-09.02.2017  מטעם התנועה ובשיתוף עם קק"ל.

בני התנועה צעדו במסע חווייתי ומעשיר בעמק האלה מצומת עזקה עד אנדטת נתיב הל"ה הסמוכה לקיבוץ נתיב הל"ה. בתחנה הראשונה הציגה להם מדריכי קק"ל קטע הקשור לדוד וגוליית וגם סיפרה להם על ההיסטוריה הרחוקה והקרובה של המקום, כולל הסבר על יערות קק"ל הנשקפים מנקודת התצפית אל האופק. בהמשך הם הגיעו לחורבת קאייפה, או בשמו היום "מבצר האלה", שבו נמצאו שרידים מהתקופה המקראית ולדעת חוקרים מסוימים זוהי שעריים המקראית. לסיום הגיעו הקבוצות לאנדרטת הל"ה, שמעו את סיפור הגבורה של חבורת הלוחמים אשר צעדה במסלול בדיוק היכן שהם הלכו היום, וזאת במטרה להגן על יישובי גוש-עציון. את הצעדה הם סיימו בטקס מרגש שהונחה ע"י דביר, סגן מזכ"ל התנועה. הנושא שליווה את היום היה גבורתם ומסירותם של מנהיגים כמו דוד (בקרב מול גוליית) ולוחמים בדור מקימי הארץ (35 הנופלים משיירת הל"ה).

ראש תחום בנים בתנועת אריאל, דביר עמיאור סיפר, כי "המסע שהחל מעמק האלה ועסק בתקופת התנ"ך במלחמת דוד וגולית והמשיך לגבורת הל"ה הוא המשך ישיר של שבת ארגון, בו חניכים מכלל הגילים לומדים לקחת אחריות כלפי האחר, החברה והעם".

צעדה מקבילה התקיימה לבנות התנועה בפארק בריטניה  ובה השתתפו כ-2,600 חניכות. שהתחילו את היום ביישוב לוזית והמשיכו אל נחל לוזית, תל צפית וסיימו ביער חרובית – מסע של כשישה קילומטרים. בצעדת הבנות הנושא המרכזי היה סיפורי התנ"ך, גבורת שאול והיסטוריה של עם ישראל ומדינת ישראל.

גם כאן היו חניכות שהגיעו מקצרין ומאילת הרחוקות – יש לציין שחלק מהמשתתפים בשתי הצעדות עשו הרבה מאד קילומטרים באותו יום ובהחלט מגיע להם כל הכבוד גם על זה!

בסיום הבנות ערכו מפקד מכובד ומרגש ביער חרובית, וניכר שגם הן הפיקו הנאה עצומה מהיום.

ט"ו בשבט של ערכים והכרת הארץ

בנוסף לסיפורי התנ"ך, ההיסטוריה והמורשת ציין צבי, רכז המפעלים בתנועת אריאל, "שהאזור מאד ירוק, הפריחה בעיצומה – מלא כלניות, עיריות ורקפות – והמסלולים של היום התאימו לכולם. התגובות של היום היו ממש טובות. בסוף היום היה מפקד סיום ולפי עוצמת ההתלהבות והשמחה שהיו שם אתה מבין שהיום הזה היה משמעותי וחווייתי. לא הייתה הופעה של זמרת או זמר, או חלוקת ארטיקים בסוף, אבל ראית את ההעצמה שהחניכים קיבלו באותו יום ועוצמת ההנאה".

מהתנועה נמסר כי "לראות אלפי חניכים מתחברים לשורשים, לומדים על ההיסטוריה הטמונה ברגבי האדמה ונהנים מלראות את נופיה הקסומים של ארץ ישראל המתגלים בזמן כה ייחודי מעניק השראה".

ההכנה של האירוע הן מבחינת תכנים והן מבחינה לוגיסטית ותפעולית נעשתה בשיתוף מלא עם יחידת הקשר של אגף החינוך ובסיוע מדריכי קק"ל. "מדריכי קק"ל היו טובים מאד וסייעו לנו רבות הן ברמת ההדרכה והן ברמת התכנון של היום. היה חיבור נהדר אתם כמו שתמיד כי מאד חשוב לנו שיהיו אנשים טובים בהכנה וגם בהדרכה" מוסר צבי אור.

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה טו בשבט בצעדה גדולה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד