• בשביל הנשמה

תרבות חופשית: האוצר (אגדה שהייתה באמת...)

כ"ג תמוז ה'תשע''ג 07:00
תרבות חופשית: האוצר (אגדה שהייתה באמת...)

שלוש דקות במרתף האוצרות של המלך! זה הזמן שניתן לאיכר העני. כל אשר יצליח לאסוף בזמן הזה יהיה שלו. הוא היה מאושר. בא היום הגדול. האיכר נעמד בפני דלת הכניסה למרתף אוצרות המלך אחוז התרגשות. הוא ראה את התכשיטים הרבים מול עיניו, וכבר יכול היה להרגיש עצמו נוגע בהם וממלא מהם את שקו.

הכרוז קרא לאיכר להיכנס, אך בו ברגע קרה דבר מה שגרם לאיכר לאבד מריכוזו במטרה: ברקע החלה להתנגן מנגינה ערבה שכמותה לא שמע בחייו. האיכר שמאוד אהב להאזין למנגינות, עצם את עיניו והקשיב בריכוז. בשכלו ידע שחבל על כל רגע שבו אינו אוסף את התכשיטים היקרים, אך הוא פשוט לא יכול לזוז. המנגינה נעימה כל כך, והוא מקשיב. ומקשיב. והזמן אוזל ואוזל... המנגינה הופסקה כאשר בשעון החול נותרו בערך עשרים שניות בלבד. בשארית כוחותיו ניסה לאסוף מעט לשקו. בבושת פנים יצא ממרתף האוצרות כאשר שקו כמעט ריק לחלוטין...

***

אגדה נחמדה? הרבה יותר מזה. זהו סיפור החופש הגדול שלנו! למה? כי החופש הוא מחסן אוצרות מלא בכל טוב. הוא אמנם נמשך חודשיים ולא שלוש דקות, אבל מניסיון, תמיד מרגישים בסוף שזה היה קצר מדי ועבר מהר מדי.

סוגים שונים של 'מוסיקת רקע נעימה' מפתים אותנו להתמכר ולמרוח בהם את הזמן: שעות שינה עד הצהריים; שעות רביצה מול הטלוויזיה; שעות וימים מול הפייסבוק (כשבסך הכול רצינו להיכנס לכמה דקות קצרות...). תרבות שלמה של הסחות דעת ו'בולעני זמן'!

אז איך פספסנו את הזמן היקר הזה? איך התפתינו ולא חטפנו את האוצרות שהוא הכיל???

התשובה פשוטה מאוד: פשוט לא נסגרנו על עצמנו מראש! לא קבענו לעצמנו לוח חופש, מוגדר פחות או יותר, שכולל משימות יומיות וגם שבועיות. הוא יכול לכלול גם יום שמוקדש לרביצה בחוף הים או למנוחה בבית, אבל לא סתם כי נמרחנו. באמת שחבל על הזמן הזה שאפשר לנצל לקריאה של ספר שחיכה לנו כבר מלא זמן, לטיול מתוכנן עם החבר'ה, לבילוי משפחתי נחמד ועוד אינספור רעיונות. עוד לא מאוחר, פשוט לשים לב ל'מנגינה' הזאת, שמאיימת לבזבז לנו את החופש... 

 

משימה:

רשמו לעצמכם 5-7 דברים אותם ברצונכם להספיק עד תום החופש.

דרג את הכתבהדירוג כתבה תרבות חופשית: האוצר (אגדה שהייתה באמת...): 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

עוד באותו נושא

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד