• בשביל הנשמה

ניצול זמן בחופש: למלא את הבור

כ"ט תמוז ה'תשע''ג 07:00
ניצול זמן בחופש: למלא את הבור

ההורים יצאו. אתה לבד בבית והשעמום מתחיל להציק, הדמיון גם מתחיל להזכיר שהוא בתמונה וזרמים תת קרקעיים גועשים בפנים ומבקשים לחפש מענה. איך אפשר להתמודד עם הדחפים האלה? זה מכרסם מבפנים ולא נותן מנוח. האינטרנט, הטלוויזיה, הפלאפון... מכל הדורות בהיסטוריה היית חייב לשים אותי דווקא בדור הזה, עם כל ההתמודדויות הבלתי נגמרות?

כולנו מכירים את הסיטואציה. כולנו, או רובנו, גם היינו שם וגם ספגנו מפלה רצינית לא פעם ולא פעמיים. איך מצליחים להתמודד וגם לצאת גדולים?

המלחמה נמצאת בכל מישור כמעט; בעיקר ברחוב, לפעמים בבית, והרבה בתוך הראש. בכל הזירות האלה צריך להיערך בצורה נכונה מראש, וכמו שאומרים חז"ל: "להתרחק מן הכיעור ומן הדומה לו". ברחוב למשל, יש מקומות, חנויות ואזורים שאנו יודעים שהם בעייתיים. למקומות האלה עדיף, אם אין צורך הכרחי בכך, לא להגיע מראש.

כך גם בבית – יודעים שההורים יוצאים ולהישאר לבד זאת נוסחה לכישלון? קובעים עם החבר'ה משחק כדורסל. הולכים לחברים, לסניף, ואם אין מצב, לוקחים ספר טוב או אפילו סרט ברמה. בעיקר בחופשה וב'בין הזמנים', כדאי לקבוע שבוע עבודה, 'קו לחיים', התנדבויות וכו'. העיקר, למלא את הזמן בתוכן חיובי. לא להשאיר את הבור ריק, כי כשאין בו מים יש בו דברים אחרים...

ככל שנבנה לעצמנו מסגרת בריאה יותר, מסגרת שמחסלת את ה'אויב' לפני שהוא מתקרב ל'עורף' שלנו, כך נוכל להיות מיושבים יותר בדעתנו, יותר רגועים ופחות עסוקים כל הזמן בקרבות מתישים בינינו לבין עצמנו.

משימה:

כתבו לעצמכם תוכנית למילוי הזמן בכל יום למשך השבוע הקרוב.

דרג את הכתבהדירוג כתבה ניצול זמן בחופש: למלא את הבור: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

עוד באותו נושא

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד