• בשביל הנשמה

תפקידי התפילה: פשוט לרצות

ז' אב ה'תשע''ג 07:00
תפקידי התפילה: פשוט לרצות

"הדרך לישראל הייתה ארוכה ומייגעת. רבים מתו בדרך. גם אמי ואחותי רינה היו מהם. עלינו לארץ לבדנו. אבא, אני ושלושת האחים הקטנים. לאבא היה קשה מאוד. הוא לא הסתגל לשפה. למנטליות. אנחנו, הילדים, מהר מאוד התרגלנו, אבל הוא... הוא היה צריך את העזרה שלנו אפילו בקופת חולים. וזה שבר אצלו משהו מבפנים. מהאבא המפרנס והדואג, למי שנתמך בידי ילדיו. הסמכות ההורית נשברה. הייתי מתוסכל מהמצב. התחלתי לעשות שטויות. בבית הספר לא הצלחתי. בבית לא הייתה לי דמות להתחבר אליה. אבל משפט אחד של מורה אחד שינה לי את החיים.

'תוציאו דפים. בוחן פתע'. משה, המורה למתמטיקה, שילב ידיו והסתכל עלינו. כולם הוציאו. רק השולחן שלי נשאר ריק. הוא עבר וחילק את המבחן. 'מה אתך, אברם?' פנה אליי. 'המורה, אני לא יודע כלום!' אמרתי. 'לפחות תנסה. מקסימום תקבל 40. זה יותר מ-0...' הוא קרץ לי. 'אוף! המורה! אבל אני לא מבין כלום!' הרמתי את הקול. 'תירגע...' אמר לי. 'אם תשקיע – תצליח!' 'המורה, אם היית יודע מה יש לי בבית לא היית אומר את זה...' אמרתי כאילו לעצמי במרירות. 'אברם!' הוא הסתכל עליי. 'אל תרחם על עצמך. קל מאוד לזרוק את האחריות על כולם. האדם היחידי שנפגע מכך זה אתה. קח את עצמך בידיים. וזכור – אין דבר העומד בפני הרצון. אתה יכול לשנות את העולם. אבל רק בתנאי אחד – שתרצה בכך. בהצלחה!' והוא המשיך לחלק את המבחן.

יצאתי החוצה מרוגז כולי. הלכתי לגן הציבורי וחשבתי על הדברים. 'מה יהיה אתך? מה יצא ממך? אין אף אחד בעולם שיכול לעזור לך. רק אתה עצמך!' הגעתי להחלטה. אני אוכיח לכולם שאני יכול!

התחלתי להקשיב בשיעורים. להשקיע. להכין שיעורי בית. התקדמתי לאט לאט ועשיתי בגרות מלאה. המשכתי לישיבה גבוהה ולמדתי שלוש שנים. משם התגייסתי לדובדבן. הייתי חניך מצטיין. מפקד כיתה, מפקד מחלקה ועכשיו אני בקורס מפקדי פלוגה.

הדבר היחידי שאני רוצה לומר לכם היום הוא מאוד פשוט. אין דבר העומד בפני הרצון. יש בפנינו חומות, מכשולים, דעות קדומות על עצמנו ובעיקר הרבה תירוצים והאשמות. בסופו של דבר, הגובה שאליו תגיע תלוי רק בך. יש בך כוחות להצמיח כנפיים ולהגיע לכל מקום שאליו תרצה להגיע. רק תרצה. בכל מאודך!"

 

פתגם:

כשאדם במדרגה נמוכה אז טוב יותר להתפלל מתוך הסידור, שמכוח שרואה את האותיות מתפלל יותר בכוונה.

                                                                   (הבעש"ט)

 

מחר נמשיך ונחבר בין הרצון לתפילה.

 

שאלה:

מהו הדבר שאתם הכי רוצים? מה המחסומים שעומדים בפני הרצון הזה?

דרג את הכתבהדירוג כתבה תפקידי התפילה: פשוט לרצות: כוכב 1
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

עוד באותו נושא

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד