• בשביל הנשמה

תפקידי התפילה: מדליק אותי

ח' אב ה'תשע''ג 07:00
תפקידי התפילה: מדליק אותי

היא חזרה עם אור בעיניים. "מה היה שם, בסמינריון הזה?" שאלנו כל הבנות בדירה. "זה היה פשוט סמינריון מרומם. סמינריון לקירוב לבבות. למדנו כמה יקר בעיני ה' כל יהודי שמתקרב אליו. כמה התורה היא מתאימה לכולם ונוגעת בכולם, גם בבחור עם העגיל בגבה שנראה רחוק ולא קשור. שמענו סיפורים מדהימים על חוזרים בתשובה. הסמינריון פשוט הדליק אותי. הבעיר בי את הרצון להפיץ את דבר ה' בעולם. ממש בא לי עכשיו לצאת החוצה ולקרב אנשים לה' יתברך!"

***

כמעט לכל אחד מאתנו יש משהו שמדליק אותו. איזה דבר שאני מוכן להשקיע בו וללכת אתו עד הסוף. אחד הוא מתנדב מסור במד"א, השנייה מדריכה בסניף פיתוח. בדרך כלל ההתלהבות שלנו לא הגיעה מעצמה. מישהו 'הדליק' אותנו על אותו הדבר. קראנו ספר על כך. דיברנו עם מישהו שהתלהב והדביק אותנו בהתלהבות. נכון שתמיד חשבנו על האידיאל הזה, אבל דווקא משהו מבחוץ ניער אותנו. גרם לנו לחשוב על כך לעומק. לעשות עם זה משהו.

תפקיד התפילה הוא בדיוק זה. לרומם את הרצון שלנו. או במילים אחרות: להדליק אותנו. יש הרבה אידיאלים בתפילה. ערכים שאנחנו מאמינים בהם. אבל אנו מוצאים את עצמנו שוקעים במבחנים, בבגרויות, בבית, בפייסבוק, בבגדים, ובמה לא? תפקיד התפילה הוא לרומם לנו את הרצון. שנידלק ונרצה לחיות דווקא את האידיאלים הללו, של דאגה לרפואת החולים, שיבת הגלויות, תיקון המשפט, ביאת המשיח ועוד. אלו רצונות שנמצאים אצלנו, אבל קצת מוסתרים בגלל כל הרעש וההמולה שאופפים אותנו מסביב. בתפילה אנו שמים 'אטמי אוזניים' ומלהיבים את עצמנו בדברים החשובים של החיים.

אנחנו לא מסתפקים רק בהתלהבות הזאת, אלא גם פועלים ומשנים. אנו עושים זאת על ידי שאנו מבקשים מה' שיציל ויושיע. למשל, כשאנו נפגשים עם האידיאל של ריפוי החולים בתפילה אנחנו זוכרים שיש חולים שצריך לעזור להם, אנחנו מבינים את חשיבות הדבר, נדלקים ורוצים לפעול ולתקן, ולכן מיד אנו מבקשים מה' יתברך על כך.

התפילה היא כמו סמינריון. כשיוצאים ממנה צריכים לצאת יותר מולהבים על האידיאלים הללו. המחשבות שלנו צריכות להשתנות. החיים צריכים להפוך ליותר אידיאליסטים.

שאלה:

מה מדליק אתכם? מה הדבר האידיאליסטי שאתם הכי רוצים לעשות? למה בחרתם דווקא בזה? מי עורר אתכם לרצות דווקא בדבר הזה?

דרג את הכתבהדירוג כתבה תפקידי התפילה: מדליק אותי: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

עוד באותו נושא

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד