• בשביל הנשמה

תפקידי התפילה: טלטול מרענן

י"ב אב ה'תשע''ג 07:00
תפקידי התפילה: טלטול מרענן

חשבנו שאנחנו בסדר, שעשינו כל מה שיכולנו. עד שהוא הגיע ליחידה. קטן קומה. חיצונית לא מרשים במיוחד. בחור שקט. אבל כבר בריצת אלפיים הראשונה ראינו זאת. הוא עקף את כולנו וסיים ראשון. מי שהגיע אחריו סיים רק אחרי חצי דקה. בתרגילי מתח – הוא היה מצליח עשר פעמים יותר מאתנו. במסעות דחף את כולם. בקיצור, בחור תותח.

פעם בשעת לילה מאוחרת שמרנו. אני, הוא והכוכבים בשמים. "תגיד" שאלתי אותו. "איך אתה כל כך מוכשר?" "אתה חושב שנולדתי ככה?" הוא שאל בתימהון. "אתה יודע, אין לי נתונים פיזיים הכי טובים בעולם. אבל אני מאמין שכל מה שאני מדבר עליו אני צריך גם ליישם. כשהייתי מדריך בתנועת הנוער הייתי תמיד מדבר על כמה צריך לתרום למדינה וכמה חשוב להתגייס לצבא. כשהתגייסתי הייתה לי ההזדמנות להוכיח, קודם כל לעצמי, שאני תורם ומשמעותי. אני מאמין שיש בי כוחות עצומים. צריך רק רצון אדיר ועבודה קשה כדי להוציא אותם אל הפועל".

שיעור מוסר הוא נתן לי. הוא לא התכוון לעשות זאת, אבל חשבתי הרבה על מה שאמר. איפה אני ואיפה האידיאלים שלי. מגיע בחור ומנער אותך. חשבת שאתה בסדר? בוא ותראה לאן אתה מסוגל להגיע. אם רק לא תוותר לעצמך ולא תשקע בבינוניות. אל תוותר על האמת שלך. על האידיאלים.

***

התפילה היא לא רק העמידה מול הקב"ה. היא גם העמידה מול עצמי. הרש"ר הירש מסביר שהמילה תפילה היא מהשורש 'פלל', שמשמעותו משפט. כשאני מתפלל עומדים לנגד עיניי כל האידיאלים שאני מאמין בהם. עזרה לזולת, צדק במדינה, ערך לימוד התורה וכבוד תלמידי חכמים, קירוב הישועה. ואני שואל את עצמי שאלה פשוטה: איפה אני ואיפה הם? איפה הדיבורים הגדולים שלי ואיפה המעשים? התפילה באה לנער אותי, לעזור לי לשפוט את עצמי – מה הפער בין הרצוי למצוי. התפילה תובעת ממני להיות בנאדם גדול, שחותר כל הזמן למימוש האידיאלים שבהם מאמין, לגילוי הכוחות שהקב"ה נטע בתוכו, להפצת שם ה' בעולם. ככל שהתפילה עמוקה יותר ונוגעת יותר, כך היא מטלטלת יותר, מנערת יותר, והופכת אותי לאדם אחר.

שאלה:

האם יש משהו שחלמתם לעשות ולבסוף לא עשיתם אותו? למה לא מימשתם את החלום? כתבו על דף חלום אחד (אבל כזה שאפשר לעמוד בו!) ואת הדרכים למימוש שלו.

דרג את הכתבהדירוג כתבה תפקידי התפילה: טלטול מרענן: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים

עוד באותו נושא

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד