• בשביל הנשמה

טבעיות התפילה: תהא השעה הזאת..

ט"ז אב ה'תשע''ג 07:00
טבעיות התפילה: תהא השעה הזאת..

ופתאום, בבת אחת, הכול נעצר; הלחץ, הריצות, המד"ס 7 קילומטר שפתחנו בו את הבוקר. הכול מתרחק ממני ואני עובר למקום אחר.

"ה' שפתי תפתח, ופי יגיד תהלתך". המילים המתוקות האלה, שבזמנים אחרים הייתי אומר במרוצה וכמעט מבלי משים, הופכות להיות עכשיו מעיין נובע.

"אתה חונן לאדם דעת"... וכמה דעת הייתי צריך, ריבונו של עולם, היום כשעמדתי מול אזולאי הסרס"פ וניסיתי לשכנע אותו שלא איחרנו, ופשוט רק חיממתי אותו יותר בכל רגע.

"סלח לנו, אבינו, כי חטאנו..." על השמירה שאיחרתי אליה בארבע בבוקר וטחנתי את יבגני שכמעט רצה לירות בי. והשטות שפלטתי בשיחת מ"מ וקצת העליבה את אמיר. כל כך הרבה פאשלות קטנות שיושבות לי על הלב ומעיקות.

"רפאנו ה' ונרפא..." על יובל, אח של עידו מפלוגה ג', שנפצע ומאושפז בתל השומר אחרי ההיתקלות אתמול בלילה בשכם.

"כי אתה שומע תפילת כל פה..." ובטח גם לתפילה שלי אתה שומע, למרות שלא תמיד אני מקפיד על הכול כמו שצריך.

רגע לפני שאני פוסע אחורה. רגע לפני שחוזרים לטרטורים ולצעקות של המפקד, אני לוחש תודה. תודה לך ה' על האפשרות הזאת לעמוד מולך ולספר לך על כל מה שיושב לי על הלב ואני לא יכול לספר לאף אחד. תודה שאתה מקשיב לי בשקט. לא מעיר, לא מתווכח. פשוט מקשיב. ויש לך את כל הזמן בשבילי. כשלמדתי בישיבה על הסגולה שיש בתפילה, להתנקות ממשקעי היום, לא ממש הבנתי מה הכוונה, עד שהתגייסתי. לפעמים ממש כואב לי הלב על החברים שלי, הלא דתיים, שאין להם את האופציה הזאת לשפוך את הלב מולך. ואולי יש להם והם לא מספרים? מי יודע. מביט בשעון: עוד שתי דקות נגמר לי הזמן. מעיף עליי את הנשק, מנשק את המזוזה ויוצא עם הפנים אל ארון הקודש, צועד אחורה. עד לפגישה הבאה. את החוויה של התפילה בצבא קשה לשכוח. לא משנה כמה כבד נכנסת, תמיד תוריד מהלב כמה ק"ג שישבו עליו...

"עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו, ועל כל ישראל"... 

 

תרגיל:

כתבו רשימה של דברים שיושבים לכם על הלב, ונסו להתפלל עליהם במהלך היום.

דרג את הכתבהדירוג כתבה טבעיות התפילה: תהא השעה הזאת..: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

עוד באותו נושא

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד