• בשביל הנשמה

עצות מעשיות לקניית מידת השמחה: לתת את הנשמה

ל' אב ה'תשע''ג 07:00
עצות מעשיות לקניית מידת השמחה: לתת את הנשמה

יוני המדריך שם לב שגידי לא הגיע מזמן לפעולת שבת. הוא התקשר אליו, ושמע בקולו שהוא מדוכדך ולכן אין לו חשק לזוז מהבית. הלחץ בבית והמבחנים הוציאו לו את החשק. יוני חשב קצת ואמר: "אתה חייב להגיע להתנדבות השבוע בבית חולים, מחלקים סנדוויצ'ים וסוכריות". "עזוב, אין לי חשק לכלום" נשמע קולו של גידי מצדה השני של השפופרת.

– "אתה חייב, בשבילי".

– "טוב, אם זה בשבילך אני מוכן, אבל תזכור שממש אין לי חשק"...

יום שלישי, 19:00 בערב. נוסעים לבית החולים. מגיעים ומתחילים לחלק את הסנדוויצ'ים. "יש עם טונה, מיונז וחצילים" נשמעו הקולות של החבר'ה בוקעים מחדרים שונים במחלקה פנימית ב'. לאט לאט, ככל שיותר אנשים העלו חיוך על השפתיים לאחר שקיבלו סנדוויץ' מהחבורה הנחמדה החל גם חיוך קל לבצבץ על פניו של גידי.

בסוף ערב ההתנדבות, לאחר שכולם הלכו לבתיהם, תפס גידי את יוני ואמר לו: "תודה אחי, הוצאת אותי מהדיכאון, הייתי כל כך שקוע בעצמי עד ששכחתי שיש עוד דברים בעולם".

– "אין בעד מה גידי, אז תזכור: שבוע הבא בע"ה, אותו יום, אותה שעה"...

העצבות גורמת לנו לשקוע בעצמנו. פעולה פשוטה של נתינה לזולת, בכל דרך שהיא; בהתנדבות, בעזרה לימודית, או בכל דרך אחרת, מסייעת לנו לצאת מעצמנו.

למדנו כבר שכשאדם מחובר לנשמה הוא שמח, כולנו שמחים בשורש בגלל שהתכונה של הנשמה היא להיטיב, וממילא זה החשק הטבעי שלה. כשאדם נותן לאחרים הוא חושף את נשמתו, וממילא את שמחתו.

בקיצור: אם מרגישים בבאסה – לצאת מהדיכאון, ללכת ולעזור למישהו (אם אפשר, רצוי רק לבדוק אם המישהו הזה באמת זקוק לעזרה...).

 

משימה:

במהלך היום הקרוב חפשו הזדמנויות של נתינה לזולת, בבית או בחברה, ושימו לב האם הנתינה מגבירה בכם את השמחה.

דרג את הכתבהדירוג כתבה עצות מעשיות לקניית מידת השמחה: לתת את הנשמה: 3 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

עוד באותו נושא

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד