• בשביל הנשמה

עצות מעשיות לקניית מיידת השמחה: תתחדש

א' אלול ה'תשע''ג 07:00
עצות מעשיות לקניית מיידת השמחה: תתחדש

שמחה נובעת מחידוש. איננו שמחים בדרך כלל מדברים רגילים ומוכרים. למדנו כבר שהחכמה היא לראות איך כל יום וכל רגע הוא חידוש ויש לשמוח בו. עם כל זה, לפעמים כשנמצאים בעצבות יש כאלה שמנסים לשמח את עצמם במשהו חדש. אולי בבגד חדש או בממתק, כל אחד ומה שהוא אוהב. זאת דרך שאם לא מגזימים בה מבחינת בזבוז הכסף, יכולה להיות יעילה לשיפור מצב הרוח.

תשאלו: הרי זה חיצוני, אין זאת שמחה אמִתית? העניין הוא שמאחר שהמצב הבריא והטבעי שלנו הוא השמחה, אפשר לעורר אותה על ידי עזרה מבחוץ, העיקר הוא לא להסתפק בכך. הדבר שאנו קונים לעצמנו משמש ככלי עזר להתחדשות, ובעזרתו מגלים את השמחה שנמצאת תמיד מתחת לפני השטח.

לפני החגים, למשל, יש מצווה לקנות בגדים חדשים, כל אחד לפי עניינו. נשאל: הרי צריך לשמוח בגלל חג ולא בגלל הבגד? נכון, אך כדי להתחבר לשמחת החג אנו קונים בגד המהווה כלי שדרכו אנו מרגישים את השמחה שבחג.

כך גם כאן, אנו רוצים להתחבר לבריאות שלנו, לשמחת החיים שבנו. כדי להגיע לכך אנו קונים משהו חדש שעוזר לנו לחזור למצב הבריא, לשמחה הפשוטה שבנו. אם כן, הדבר שקנינו מאפשר לנו לחשוף את מה שנמצא תמיד בפנים ולפעמים קצת נשחק. אז תתחדשו ותשמחו...

 

שאלה:

איזה דבר חדש מצליח לשמח אתכם (בגד/ ממתק/ משחק/ ספר וכו')?

דרג את הכתבהדירוג כתבה עצות מעשיות לקניית מיידת השמחה: תתחדש: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

עוד באותו נושא

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד