כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים

דילמת יש עתיד

כ"א שבט ה'תשע''ה 12:00

מי שעלעל קלות בעלוני השבת (פרשת יתרו) בטח שם לב למודעות הבולטות של מספר מפלגות שהחלו בפרסום מפלגתם בציבור הדת"ל.
רוב המפלגות שפרסמו מודעות הם מפלגות מגזריות שהגיוני שהן פונות בקמפיין לציונות הדתית כגון: יחד, הבית היהודי, הליכוד (שהוא אולי לא דתי כ"כ אבל ימני) אך אני רוצה להתייחס למפלגה החריגה מבין המפלגות שמגדירות את עצמם (גם) כנציגי המגזר-מפלגת יש עתיד.

מפלגת יש עתיד פתחה בקמפיין מגזרי תחת הכותרת "הציונות הדתית שלנו", שבו מככבים המועמדים הציונים דתיים מטעמה לכנסת:הרב שי פירון (שר החינוך), אלעזר שטרן, ד"ר עליזה לביא, ד"ר רות קלדרון והרב דב ליפמן.

לדעתי קמפיין זה מראה שהמפלגה קצת התבלבלה... העובדה שמפלגת יש עתיד מנסה למשוך קולות מהמגזר, נראית מוזרה יותר ויותר ככל שמסתכלים בצורת ההתייחסות של המפלגה לדת ולימין: במהלך הכנסת החולפת הצליחה להעביר המפלגה את חוק השוויון בנטל שגרר תגובה נזעמת מרבנים חשובים ואשי ציבור ובכך הציגה את עצמה כאוייבת הדת בעיני רבים, המפלגה מובילה קו אנטי דתי.

כדי להוכיח זאת אני מביא מספר ציטוטים של חברי המפלגה:

"יש עתיד תפעל בכל כוחה לקדם תחבורה ציבורית בשבת" (יאיר לפיד, ג' בשבט תשע"ה, 23/01/15)

"כל עוד הקהילה הלהט"בית לא מקבלת את הזכויות שלה, כל עוד יש צעיר או צעירה להט"בי שפוחדים או צריכים להסתיר, אז אני לא חי במדינה שבה אני רוצה לחיות. 'יש עתיד' הציבה את הקהילה הגאה בלב סדר העדיפויות שלנו, והיו לנו לא מעט הצלחות, אבל זו רק התחלה" [ובכך הוא מעודד נישואי תועבה] (יאיר לפיד,י"ז בשבט תשע"ה, 06/02/15)

"אם זו תהיה האפשרות, זה מה שאנחנו נעשה" (הרב שי פירון עונה לשאלה האם יעדיפו ממשלה בראשות הרצוג על פני נתניהו) '

'במידה ותתגבש קואליציה, לא תהיה ל'יש עתיד' שום מניעה מלשבת עם מרצ באותה הממשלה", (יעקב פרי,חבר המפלגה ומספר 5 ברשימה כ' בשבט תשע"ה, 09/02/15)

"אנחנו נתאמץ מאוד לא ללכת לממשלה בראשות נתניהו" (יאיר שטרן (27.01.15)

 

 ועוד ועוד... המועמדים הציונים דתיים שלפיד מוביל הם פליטים ממפלגות אחרות, ליברלים שהספיקו כל אחד להרוס את עולם התורה כל אחד בדרכו, לסיכום מפלגת יש עתיד אינה מייצגת את הציבור הדתי לאומי וכדאי שלא תנסה לצייר את עצמה בתור אחת כזאת.

דרג את הכתבהדירוג כתבה דילמת יש עתיד: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. דוד (כ"ט אדר ה'תשע''ה 11:59)
2. 
תודה רבה
יונתן צוויק (י"א סיון ה'תשע''ה 13:02)

התפרסמו לאחרונה במדור

עבור לתוכן העמוד