כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים

יום עיון שמים

ו' טבת ה'תשע''ז 15:00
יום עיון שמים (הגדל)

כש16 נערים, נערות ואנשי צוות מוותרים על יום חופש אחרון, קמים מוקדם בבוקר ונושאים רגליהם מרחבי הארץ אל עיר הקודש ירושלים, אפשר כבר להבין שמשהו מיוחד קורה.

למשהו המיוחד הזה קוראים *להיות כתבים במגזין הנוער האינטרנטי שמיים*

חלקם כבר עברו הכשרות כאלו ואחרות וחלקם מגיעים בפעם הראשונה, לומדים את אמנות הכתיבה.

ראשון מגיע אליהם מזכ"ל תנועת הנוער אריאל- הספונסר והיוזם הראשי של האירוע, מדבר איתם על החשיבות שבכתיבה בכלל ובמגזין שמיים בפרט. מסביר להם כמה חשוב להפיץ את האמת שלנו בכתיבה, כשכל כך הרבה כותבים אחרת מאיתנו.

בסיום השיחה הם יוצאים למשימה הראשונה שלהם. הם מקבלים כתב סתרים ויוצאים להכיר את השטח, באופן מילולי ביותר הם סורקים את המקום ותרים אחר רמזים לפתירת החידה הפזורים במתחם בי"ס נועם בנות בירושלים.

אחרי שיתוף פעולה מהיר הם פותרים את החידה ומגלים מה העבודה שצריך לעשות לפני כתיבת כתבה. לומדים איך להתכונן למלאכת הכתיבה.

הם יוצאים למוזיאון ישראל בעזרת הסעות בצורת מונית ומתנסים בעבודה.
בכניסה למוזיאון הם מקבלים אוזניות, דפים, עטים ושעתיים שלמות לבחור תערוכה. בתערוכה הם יחפשו משהו שתופס אותם. את המשהו הזה הם צריכים להפוך לכתבה, הם צריכים לכתוב רקע, תחושות, עובדות ואת מה שפחות נראה בשטח- את החידוש שלהם
!

לאחר עבודה קשה הם חוזרים לנעם בנות ומסכמים את החוויה, הם מבינים שיותר משמעותי לחוות את השטח מאשר לקרוא את העובדות באינטרנט. ולמה? כי זה מכניס את הנקודה האישית שלהם, את החוויה והתחושה שלהם לתוך הכתבה. זה מה שהופך כתבה למיוחדת ומחברת, לא עוד אוסף עובדות אלא גם תחושות וחוויות שמעצימות את הכתבה.

בסוף הם שמעו שיחה מאביגיל קופשטיין, מפיקה באתר nrg אשר סיפרה על העבודה האינטנסיבית שלה. הכתבים הצעירים התחברו לשיחה במהירות. בסוף לקחו מהשיחה את החשיבות של הייחודיות בכתיבה, של בחירת כותרת נכונה, ושל תמונה המושכת את העין לתוך הכתבה.

הם יצאו מהיום מרוצים וקיבלו חולצה, קלסר 'סכם אותי' והמון ידע וחוויות.

 

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה יום עיון שמים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים

עוד בחדשות שמים

עבור לתוכן העמוד