• התנדבות
  • קומונרים
  • מחנה בנים
  • קומונרייותת
  • קדומים בנות
  • כפר דרום בנים
  • גב"ש בנות
  • בית אל בנים
  • נטיעות
  • נטיעות
  • באר שבע בנות

רעיונות ליישום נושא

רעיונות ליישום נושא

כללי

· מסע סיפורי נאמנים- במהלכו נפגיש את השבט עם דמויות שמאחוריהן עומד סיפור של נאמנות לתורה כנגד קשיים. המסע יכול לכלול גם סרטי וידאו על סיפורים מהעבר.

·  קמפיין שבטי 'נאמנים לתורה' / נאמנים לארץ / נאמנים לה' יתברך

·  ערב אבות ובנים בנושא החודשי.

·  החתמה של כל הסניף על התחייבות של נאמנות לה' ולתורתו. ניתן לתלות את ההתחייבות במרכז הסניף בשבת ארגון.

 

גלעד ודביר

·  יצירת קשר עם ארגון "פנים אל פנים"

או ארגון אחר המפעיל פעילות דומה. תתקשרו אליהם ותשאלו מה יש לבני נוער לעשות כיום בארגון, הם כבר יסבירו לכם מה לעשות...

·  בערים-

ארגון מפגש בין חברי כל תנועות הנוער בעיר, עם פעילות מגבשת לאיחוד הנוער. תכינו פעילות ותתקשרו לקומונריות להזמין את שאר הסניפים...

·  הקמת גמ"ח סניפי:
השבטים אחראים לאיסוף המצרכים- תקבעו שעה למפגש, לפני החזרות, תעברו יחד מבית לבית ותאספו מצרכים סגורים. לאחר מכן תארזו את המצרכים בצורה מסודרת בתוך ארגזים. חב"ב אחראים לחלוקה- תתקשרו לעירייה או למועצה המקומית ותשאלו אם יש גמ"ח שאפשר להצטרף אליו או לחילופין, משפחות רווחה שזקוקות למצרכים. תשיגו רכב ותצאו לחלק.

· מבצע איסוף כספים למען ילד חולה
מכירים ילד חולה? תתקשרו למשפחה, תשאלו אם יש להם פנקסים להתרמות ותצאו לרחובות לאסוף תרומות.

·   ביקור בבתי חולים
תקנו סוכריות, תיסעו לבית החולים הקרוב תיכנסו לחדר עם חיוך על הפנים, תציעו סוכריה ותדברו קצת עם החולים

·   הקמת גמ"ח שִבטי
תחשבו על משהו שנצרך לדעתכן באזור (מוצצים, טיטולים, פלטות, תרופות, כל העולה על רוחכן..).

תאספו את המוצרים ממשפחות הסניף והקהילה או תקנו אותם בסכום סמלי שעומד לרשותכן. תפרסמו את הגמ"ח ואת מיקומו, והאנשים כבר יגיעו .

·        פינוק ליולדות
בכל פעם שיש יולדת בקהילה, השבט יתאסף, יכין ארוחה חמה או עוגה שווה ויביא לבית היולדת עם פתק מצורף.

·        עזרה בבתים
מכירים בית שצריך עזרה? (ילד חולה, אמא יולדת, תאומים קטנים..) - תרימו טלפון, תבדקו אם יש צורך בעזרה ואם מתאים למשפחה שתגיעו, וקדימה! שבצו שתי חניכות שיגיעו לעזור בכל יום.

·        בית אבות
תרימו טלפון לבית האבות הקרוב ותתאמו את הגעתכם. באותו היום, תיקחו עמכם כלי נגינה וחיוך גדול ותלכו לשמח את הקשישים...

·        פינוקים לחיילים
אם יש בסביבתכם חיילים, תכינו עוגות, תקנו שתייה וממתקים, ותלכו לחלק לחיילים כמה שיותר מהר...

·        עזרה לעולים חדשים
אם יש סמוך אליכם אולפן ללימוד עברית, תצרו איתם קשר ותבדקו אם יש צורך בעזרה או אם הם מכירים ילדים שזקוקים לעזרה בשיעורי הבית. תקבעו איתם שעה ותגיעו לעזור כשצריך אתכן...

 

הראל נווה

· 'פינה חמה' לחיילים: אם יש חיילים באזור המגורים שלכן- חפשו מקום שבו אפשר להקים 'פינה חמה' בעבורם. קנו תה, קפה, חלב, עוגיות, כלים חד־פעמיים וכל דבר אחר העולה על דעתכן. תוכלו גם להחליט על תורנות של הכנת אוכל חם בשביל ה'פינה'. עכשיו רק נשאר לפרסם את קיומה של ה'פינה' כדי שהחיילים ידעו לאן להגיע...

· אוכל לחיילים לפני שבת: התחלקו לזוגות וקבעו ביניכן תורנות של הכנת אוכל חם או עוגות לכבוד שבת, וצאו לחלק את האוכל לחיילים לפני שבת. תוכלו להכין לוח תורניות כדי שכל זוג יזכור מתי תורן להכין את המטעמים...

· שבים הביתה: תנועת "שבים הביתה" היא תנועה של אנשי גוש קטיף הפועלים במישורים שונים למען החזרה לגוש קטיף. פשוט תתקשרו אליהם ותשאלו מה אפשר לעשות...

· עוגות למשפחות על הגבול: הכינו עם החניכות כמה עוגות. בחרו באחד היישובים שנמצאים סמוך לגבול ומוסרים את נפשם למען ארץ ישראל וסעו לחלק שם את העוגות.

· שלטים: הכינו שלטי תודה לחיילי צה"ל המוסרים את נפשם למען ארצנו (אוהבים את צה"ל, חיילי צה"ל- תודה רבה, וכו'...) לאחר מכן צאו לתלות את השלטים ברחובות ובמקומות בולטים.

· ביקור במקומות שעוד לא היינו בהם: גם הגעה למקומות חדשים בארץ ישראל היא זכות! תאמו הסעה וצאו לטייל במקום חדש בארץ ישראל.

·  עזרה בגבעות או בחוות: יש היום הרבה משפחות שגרות במקומות מבודדים כדי למנוע מערבים להשתלט עליהם. משפחות אלו זקוקות לעזרה רבה עם הילדים שלהם, החיות שיש להם ועוד... חפשו משפחה כזאת, התקשרו אליהם ופשוט שאלו במה אפשר לעזור ומתי להגיע...

· נטיעת עצים: נטיעת עצים היא חלק מיישוב ארץ ישראל. התקשרו לקק"ל, שאלו איפה אפשר לטעת עצים ומתי, תאמו את הגעתכן וצאו לנטוע!

· מפת ארץ ישראל השלימה: תלו ברחבי הסניף מפות של ארץ ישראל וארגנו חידון נושא פרסים.

·   על המפה: חברו חידות, פרסמו את החידון וכמובן, קנו פרסים... את החידון תערכו כחודש אחרי תליית המפות כדי שהחניכות יוכלו להתכונן. כך נהיה נוער שמכיר את ארצו ויודע לאיזו ארץ הוא שואף להגיע...

· הנצחת מישהו שמסר את נפשו למען ארץ ישראל: שבו עם החניכות וחשבו על דמות שתרצו להנציח ובאיזו דרך תרצו להנציח אותה (הקמת מצפה, מרוץ, ספרייה, גמ"ח וכו'). חשבו כיצד תוכלו לבצע דבר זה, עם מי תצטרכו לדבר, מהיכן תאספו כסף או מוצרים וצאו לפעולה!

 

מעוז ונחלה

· השבט יוביל תחרות נושאת פרסים סביב נושא תרבותי מסוים, כגון: כתיבת שירי קודש והלחנתם, חיבור סיפורים בנושא קדושה, הכנת הצגות על סיפורי תנ"ך או מחזות חדשים. התחרות יכולה להיות לחניכות הסניף בלבד, ויכולה גם להיות מוצעת לכל ילדי השכונה בגילאים מסוימים. השבט יהיה אחראי על בחירת נושא התחרות, על פרסומה, על דרבון הילדים להשתתף בה, על ארגון הפרסים למשתתפים ולזוכים, וכן על איסוף התוצרים ושפיטת התחרות.

· ארגון "יריד בגדים יפים וצנועים". להביא לסניף מכירה של חנות או כמה חנויות שמייצרות בגדים יפים וצנועים...

· יצירת קשר עם ארגון "עזים בקדושה" שמעודד נוער במוסדות חינוך ובתנועות נוער לסנן את האינטרנט בפלאפונים ולעבור לפלאפונים ללא אינטרנט... אפשר להזמין אותם להעביר פעילות בשכונה או בסניף, או להתקשר ולשאול איך הם מציעים לכן לפעול בסניף ובשכונה בנושא הוספת קדושה.

· ארגון פרויקט לעידוד עין טובה, הכרת הטוב והתרחקות מלשון הרע. גם את הפרויקט הזה אפשר להוביל בתוך הסניף או בשכונה כולה. אפשר לעשות מבצעים של חלוקת משמרות 'שמירת הלשון', אפשר לעודד ילדים וחניכות להכיר טובה לאנשים בקהילה- להורים, לאנשי הניקיון והמכולת, למדריכות סניף ולקומונרית ועוד...

· עידוד "זמני איכות" של אנשים, חברות, בני משפחה, ללא פלאפונים. אפשר להכריז על מבצע שנקרא לו "מסתכלים בעיניים" או "מחייכים באמת, ולא באימוג'י" ובו נקבע זמנים מסוימים, לדוגמא: בהפסקה בכיתה, בארוחת ערב בבית, במהלך הפעולות בסניף (ולפני ואחרי הפעולה), שבהם לא משתמשים בפלאפונים.

 

 

הוסיפו רעיון משלכם

*
*
*

דרג את הכתבהדירוג כתבה רעיונות ליישום נושא: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד