• התנדבות
  • קומונרים
  • מחנה בנים
  • קומונרייותת
  • קדומים בנות
  • כפר דרום בנים
  • גב"ש בנות
  • בית אל בנים
  • נטיעות
  • נטיעות
  • באר שבע בנות

רעיונות לתערוכה

רעיונות לתערוכה

כללי

· תצוגה של סיפורי נאמנות לתורה.

· הצהרת התחייבות להיות נאמנים לדבר ה' עם שמות החניכים מסביב.

· 'נאמנים לארץ. נאמנים לתורה. נאמנים לעם.' עם איורים מתאימים. כאשר הכותרת המרכזית היא נאמנים לה'.

· ציור של מבוך עם מכשולים שונים העומדים בדרכו של הנאמן.

· ניתן להדפיס מדבקות עם הכיתוב 'נשבעתי ואקיימה' ולחלק בתצוגה.

· ניתן לכתוב את הגדרתו של הרב דסלר לנאמנות.

· ניתן לצטט מתוך המנון התנועה: "לעד חיה בלבבנו האמונה הנאמנה"

 

גלעד ודביר:

· נצייר על הקיר שרשרת ארוכה של אנשים. כל אדם בשרשרת יהיה שונה לגמרי (למשל: חילוני, דתי, חרדי, ספרדי, אשכנזי, אתיופי, ברסלבר, עני, עשיר, מתנחל, נוער גבעות, עירוניסט) אך כולם נותנים ידיים זה לזה ולא מתנתקים.

· נכין תערוכה בצורת רכבת. בכל קרון נציב אישיות שפעלה למען עם ישראל משה רבינו, יאנוש קורצ'אק, רועי קליין, אשר אלכסיי נייקוב ,שולה כהן, אלי כהן, פולארד, נחשון בן עמינדב, הרב קוק, וכו'..

· נכין תערוכה של איברים שונים של הגוף המחוברים זה לזה בחוטים, ולכל איבר נצמיד משהו: לב- תורה, רגליים- סיפור על חלוצים, ראש- סיפור ר' עקיבא שלימד את עם ישראל תורה בחירוף נפש וכו'..

· נכין תערוכה המבוססת על דבריו של הרב נריה זצ"ל: "כל אדם מחויב לחשוב על עם ישראל, לדאוג לעם ישראל, לראות את עצמו ערב לעם ישראל". מתחת למשפט נשים לבבות רבים ובתוך כל אחד מהם סיפור של מסירות נפש לעם ישראל.

· נכין תערוכה בצורת כותל גדול, ועל כל אבן מאבני הכותל נכתוב את שְׁמו של מישהו שמסר נפשו למען עם ישראל.

· אפשר גם לכתוב בדרך מקורית את כל הרעיונות של החניכות- כיצד הן נאמנות ומתמסרות לעם ישראל.

 

הראל ונווה

·    החניכות יציירו את מפת ארץ ישראל בתוך לב ויכתבו סביבו את המשפט: "אֶרֶץ ־ יִשְׂרָאֵל אֵינֶנָּה דָּבָר חִיצוֹנִי, קִנְיָן חִיצוֹנִי לָאֻמָּה, רַק בְּתוֹר אֶמְצָעִי לַמַּטָּרָה שֶׁל הַהִתְאַגְּדוּת הַכְּלָלִית וְהַחְזָקַת קִיּוּמָהּ הַחָמְרִי אוֹ אֲפִלּוּ הָרוּחָנִי. אֶרֶץ ־ יִשְׂרָאֵל הִיא חֲטִיבָה עַצְמוּתִית קְשׁוּרָה בְּקֶשֶׁר ־ חַיִּים עִם הָאֻמָּה, חֲבוּקָה בִּסְגֻלּוֹת פְּנִימִיּוֹת עִם מְצִיאוּתָהּ" (הרב קוק(.

·    החניכות יציירו מפת ארץ ישראל גדולה על קאפה או על חומר קשיח אחר. הן יבחרו אנשים שמסרו את נפשם במקומות שונים ברחבי ארץ ישראל. בכל מקום כזה, נעשה חור במפה ולתוכו נכניס דף מגולגל עם סיפורו של אותו אדם.

·    החניכות יכתבו בגדול את משפטו של אוריאל פרץ: "עם מכלול הקוצים". תחתיו יתלו סיפורים שונים של מסירות נפש למען ארץ ישראל ויקשטו בעזרת קוצים.

·    "מגש הכסף": ליצור מגש ענק בצבע כסף ועליו לשים שמות של אנשים שמסרו את נפשם למען ארץ ישראל או חפצים המרמזים על סיפורים כאלה: נעליים צבאיות, קוצים, רובה, מעדר... אפשר גם את השמות וגם את החפצים ואולי אפילו כמה סיפורים שהמבקרים יוכלו לקרוא...

·    לצייר על הקיר אדם המחבק את מפת ארץ ישראל או מנשק את אדמת הארץ ומתחתיו לכתוב: "ארץ שֶׁמָּתְקוּ לה רגביה ומלוחים כַּבֶּכִי כל חופיה, שנתנו לה אוהביה כל אשר יכלו לתת." )שיר ארץ/ נתן יונתן(.

מעוז ונחלה

· החניכות יכתבו עיתון, או כמה עמודים מעיתון. בעיתון יהיו דיווחים על שינויים חברתיים ותרבותיים שחלו בזכות אנשים שרצו לעשות שינוי והובילו מהלך (לדוגמה: חניכות בתנועת אריאל(.

· לכתוב את המשפט "קדושה אני מבקש", וסביבו ציור של תחומים שונים שיש בהם קדושה: תורה, א"י' עמ"י וכו'.

· לכתוב את הפסוק "ואתם תהיו לי ממלכת כוהנים וגוי קדוש" ולעשות הדמיה של עשרות אנשים עומדים במעמד הר סיני, באמצעות לגו/ פלסטלינה/ ציור וכו'.

· לכתוב את הפסוק "קדושים תהיו כי קדוש אני". סביב הפסוק נצייר ציורים של עניינים שונים שמהם אנו רוצים להתרחק )לשון הרע, חברה מעורבת, אינטרנט פתוח וכד') ולידם נצייר תמרור "אין כניסה". לעומתם נצייר חיצים ושבילים המובילים אל מקומות רצויים (תורה, חסד, סינון באינטרנט, עין טובה, שירי קודש וכד').

· ליצור מבנה של בית המקדש (מקרטונים, חֵמר וכד') ושביל ארוך המוביל אליו. על השביל ליצור רכבת או תחנות בדרך, ובכל תחנה/ קרון יש אפיק של תרבות של קדושה )כמו שמודגם לעיל(.

 רעיונות נוספים וכן חומרי העשרה והדרכה ניתן למצוא באתר התנועה, בקטגוריית 'חודש ארגון' וכן בפורום המדריכים.

 

הוסיפו רעיון משלכם

*
*
*

דרג את הכתבהדירוג כתבה רעיונות לתערוכה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד