דבר המזכ"ל- לעלון שבת ארגון

כ"ט חשון ה'תש"פ

דביר עמיאור  מזכ"ל תנועת אריאל - "להיות אנשים גדולים"

 

פעם הגיע אברך אל ר' שלמה מקרלין כדי להתחקות אחרי דרכו החסידית. שהה האברך במחיצת הצדיק ימים ושבועות. בעת הפרידה הכיר הרבי שהאברך לא נפעם מדרכו של הרבי כמו שהוא ציפה.

אמר לו הרבי: כלום סבור אתה ששמשון הגיבור היה תמיד משסע אריות, או מכה פלשתים בלחי של חמור? יש ששמשון היה גם מגביה גבעולי קש מהאדמה, או קרעי נייר ועשה דברים פשוטים ככל בני האדם. אך גם בשעה שעשה כל אותם המעשים הקטנים, לא סרה משמשון גבורתו...

(סיפורי צדיקים, שמחה רז)

לכל יהודי יש נשמה גדולה, עם משימה גדולה בעולם וכל אחד מאיתנו קיבל כוחות גדולים שאיתם עליו לבצע את שליחותו בעולם.  כולנו נתבעים לחיות חיים של גדלות, של משמעות. וככול שאדם גדול יותר ניצבות בפניו אתגרים והתמודדויות גדולות.

כשאנו חושבים על אנשים גדולים – אנחנו נזכרים במעשים הגדולים שהם עשו. אבל הגדלות שלהם לא מתחילה שם. היא מתחילה ברובד הפנימי של מי שהם, בעבודה העצמית, בתיקון המידות, באמונה שלהם בקב"ה ומתוך כך בעצמם, במעשים היום יומיים הקטנים – לקחת אחריות בבית. להיות שם בשביל חבר שמתקשה בחברה, או בלימודים. בשיחת הטלפון לסבא וסבתא, בהכרת התודה, בחיוך ובמאור הפנים לכל אדם, בניקיון המסלול במהלך המסע... או בקיצור אנשים שעושים את מה שנכון ולא את מה שקל ונעים באותו הרגע.

אז חניכי סניף_______  אני רוצה לאחל לכם ולכל עם ישראל שנזכה להיות אנשים גדולים באמת. שהסניף שלכם יהיה מוקד של עשית טוב בעיר/ישוב.

תודה גדולה ומיוחדת מגיעה ל_______ הקומונר שלכם שמוביל את הסניף יחד עם צוות ההדרכה והחב"ב.

שבת שלום

בציפייה לבניין אריאל

  דבר המזכל
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד