כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
יונתן מניידת החלומות מגלה את סודות התוכנית בראיון בלעדי
אסתר בצלאל   כתבת צעירה פעילה
אקטואליה; פנאי ותרבות;
יונתן מניידת החלומות מגלה את סודות התוכנית בראיון בלעדי

מי מאיתנו אינו מכיר את התוכנית הנצפת והמוערצת "ניידת החלומות"?


בתוכנית זו, ילדים מכל הארץ שולחים חלומות ובאתר ממינים ובוחרים את החלומות שאפשר להגשים.


בשלב שיש חלום טוב, מקורי ובר ביצוע, יונתן ועוזריובולשים  ומחפשים אחר אנשים שיעזרו לנו.


והשלב האחרון זה שעדיין לא מודיעים לילד כיוון שזה הפתעה אלא מגששים ומבררים עם המשפחה אם זה בסדר מבחינתם ואם הם יכולים, ואז כשהכל מוכן קובעים זמן ומוציאים אל הפועל.


יונתן הגיע לעולם התאטרון ע"י אוחותו הגדולה שהיתה בחוג תיאטרון לילדים וממש נהנה לראות אותה ואת ההצגות שלה. ולאחר מכן, כשגדל קצת, ביקש שייצרפו אותו לחוג דרמה. ובעצם מגיל 10 יונתן התחיל ללמוד דרמה ולהופיע בהצגות.  דבר שמאוד נהנה ממנו. ולאחר מכן בשלב התיכון, כשהלך ללמוד בתיכון לאומנויות, אפשר לומר שכבר ממש נכנסת לעניין.


ובכן, כל הרעיון נבע מתוכנית ילדים "חלום עליכם" ומי שהנחה אותה היה בחור בשם עוזי חיטמן ובתוכניתו היה מגשים לילדים חלומות.


וככה רעיון זה ישב בראשו והתבשל לאט לאט הרבה שנים, ואחרי שהשתתף בתוכנית "המחנה" בערוץ מאיר יצא לו לפגוש ולהכיר את האנשים שם וסיפרתי להם על הרעיון. הם זרמו איתי יחד התחלנו לתפור תוכנית, יונתן, גלית- מפיקה ויש יועצת תוכן שנקראת הדס - אנשים מאוד מאוד מוכשרים. וביחד הם צוות שפועל כמו מכונה משומנת.
יונתן הגשים חלום לכבר יותר מארבעים וחמישה ילדים, ומה שהוא הכי אוהב בעבודתו, זה לראות את הילד מהצד, , ולראות את התהליך שהוא עובר במהלך היום. ילדים חושבים שזה משהוא אחד, אבל תוך כדי היום, הם מגלים המון דברים על עצמם.
ומאוד אוהב לראות את הילדים חווים את הדברים - מהצד.


ובכן, יונתן מודה ואמר שישנם גם קשיים, כי רוב האנשים שעוזרים לנו הם עושים את זה בהתנדבות, ולכן להשיג אנשים שיעזרו לנו, זה לא תמיד הכי פשוט. גם לבחור את החלומות, זה לא הכי פשוט. כי אנחנו מקבלים אלפי-אלפי חלומות, ואנחנו צריכים לבחור מספר קטן מתוכם. ולפעמים אנחנו צריכים לצערנו.... ילדים מתאכזבים.... זה חלק מאוד קשה.
וכחלק משלב מסויים גם מתמודדים עם זה, אנו מנסים לשכנע עוד ועוד אנשים שיעזרו לנו, עד שאנו מוצאים את מי שמוכן.  ובעניין "אכזוב הילדים", נו מזכירים לעצמנו שבסה"כ אנו מנסים לעשות טוב. וכל ילד שיש לו חלום אמיתי אמיתי, שהוא רוצה אותו בכל ליבו. הוא לא באמת צריך אותנו. בסוף הוא - כל אחד יכול להגשים את החלומות שלו.
התוכנית שהכי ריגשה אותו והשפיע עליו היתה "השמלה החלומית", כיוון שהיתה שם כמות נתינה מאוד מאוד גדולה, גם "החברות הכי טובות" השפיע עליו כי הייתה שם ממש פתיחת לב מאוד גדולה של הבנות האלה, ושל כל היישוב שנרתם לעזרה.
כל הצוות שעובד רוצים שהצופים ייקחו מהתוכנית  שחלומות מתגשמים אם חולמים אותם מספיק חזק. וגם שיש לכל אחד מאיתנו המון המון כח לעשות טוב. שגם החלומות שנחלום, הם לא יהיו סתם חלומות, אלה חלומות שיש בהם נתינה ועשייה. אנו מקווים שהתוכנית מעוררת השראה אצל הילדים, ושגורמת להם לשאול מה החלום שלי.


המשפחה של יונתן  מתייחסת לתפקיד שלו ולעובדה שהוא ממש מפורסם בקרב ילדים ואנשים-"הם מתים על זה", כך מספר. "אמא שלי מסתובבת ברחוב כמו תרנגולת"


את יונתן עצמו זה יותר מביך אבל טיפה התרגל ומתחיל לאהוב את זה, "כי ילדים שמנופפים לי לשלום, אני מרגיש שהאופן שבו הם מכירים אותיזה כאילו אני דמות שגורמת לילדים לחשוב, לתהות, לחלום, לצחוק. אז כן. זה קצת מביך אותי. אבל אני גם שמח מזה", מוסיף וחותם את השיחה.


ח אלול התשע"ו 20:22   |  צפיות (1263) |  תגובות (2) |  
דירוגדירוג כתבה יונתן מניידת החלומות מגלה את סודות התוכנית בראיון בלעדי: 4 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
שוב פעם לא חשוב (ג' תשרי ה'תשע''ז 13:35)
לא חשוב (ג' תשרי ה'תשע''ז 13:34)
עבור לתוכן העמוד