כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
אולם היכל הספר
אסתר בצלאל   כתבת צעירה
אקטואליה; יהדות; פנאי ותרבות;
אולם היכל הספר
מתוך אתר המוזיאון

יומני היקר!


היום התרחש פולמוס הלכתי בירושלים. זה כבר כמה זמן שקבוצת המונה כ40-100 אנשים מתאחדת ומתחילה לפרוש מאתנו, שאר העם. אינני יודע אם רצינים הם, אך מרגיש אני כי משהוא מתבשל פה.


הם מאמינים כי האל זיכה אותנו בידיעת ובאפשרות קביעת הזמנים המדוייקים של הימממה והחליטו כי הם עוזבים אותנו ופורשים למדבר.המדבר, שממת השממון "מדברת"  אליהם ונראה כי הם מתכוונים להתמקם שם. הם תפסו, כי השממה היא סמל לטהרה ומקום מפלט משחיתות החברה והתרבות ומטומאתם.


אל   נא תתבלבל וותמהר לחשוב כי איבדו את טטטעם המצווה וכי לפרוק עול שמיים מעלם רוצים, הם טהורים אף ממנו.


הם קמים בבוקר ומתפללים בצוותא תפילת בוקר ורק אחר כך מתפנים לאכול ארוחת בוקר.


הם אוכלים בכלים שאינם מקבלים טומאה ומניחים תפילין בדיוק כמונו.


בשבת, מפאת כבודה היו מתאפקים מלעשות צרכיהם במשך כולה! ראה לאיזו דרגה הגיעו!


בירושלים, החכמים בהתחלה חששו כי אבדו הם את גבולםוהרבו לדבר על זה בישיבותיהן הארוכות, אך אט אט נוכחו לדעת כי להפך הוא, הם קידמו את הגבול עוד יותר.


ואם כל זה אינו מספיק- את הלילה בו אנו מנצלים לשינה, את רובו מנצלים ללימוד תורה ורק מעט ישנים! איזו גדולה! הלוואי ונזכה גם אנו וכל העם להגיע למעלה כזו.


כל זה היעה טוב ויפה אך שכנינו אינם אהבו זאת בטענה כי עובד ד' לא חייב רק ללמוד אלא להביא גם פרנסה הביתה. דבר זה קומם את הבננות שנענו בשלילה כי במשך שעות היום, אנשי הכת עסקו בעבודת כפיים כמו ביצור והכנת כלי חרס.


על דיגלם נחרט, כי כל תהליך הטהרה שהם עוברים ועושים, הינה לשוב לירושלים באחרית הימים ולחדש את עבודת ד' במקדש עתידי שכולו טהור.


לאחר מכן, בעת שישבנו אני ומשפחתי לאכול את רוחתנו, החרישו את אוזנינו רעשים של בניה. לאחר בירורים ק4צרים שהעלו כי האיסיים בוני םמבנה אליפסה, בעל שפיץ ודפנות משופעים.


אנשי הכת מתכוננים לאחסן  ולשמר המגילות וכתבים קדומים שהיו להם, לדוגמא מגילות התנ''ך מלבד אסתר ונחמיה, "הכתר" ומגילת ישעיהו.


שליחינו שנדדו לאורך המדבר לדברם ולקשרם איתנו נענו בשלילה. מה לומר? נראה כי קבוצה זאת רצינית ואינה רוצה להתמזג איתנו. איננו שופטים אותם ומקבלים זאת בעין יפה. הנני חושש רק בקשר לבני, דוד, אשר שם עין על הקבוצה ועוד מעט, כשימלאו לו 13 ויכנס למצוות יהיה בבעלות עצמו ולנו לא תיהיה כל השפעה ואפשרות למניעת הצטרפותו עם או בלי רעיה.


בצפיה לבנין אריאל ובשורות טובות,


שלך, שמואל.


א טבת התשע"ז 10:08   |  צפיות (95) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה אולם היכל הספר: 5 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד