כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
החיים שלנו
משה קטן   כתב בכיר
אירועים; יהדות; פנאי ותרבות;
החיים שלנו
ראש השנה

וואו, עברה לה עוד שנה, ושוב אני חוזר אל אותם מחשבות על הקשר שלנו לריבונו של עולם. האמת היא, יש על כ"כ הרבה דברים מה לכתוב, השנה הזו היתה עמוסה, היה לנו השנה בחירות, והיו פיגועים רח"ל, אבל בסופו של דבר היה לנו טוב. היה לנו חיים, ונשימה, ופריחה, ושגשוג, והצלחה, ורפואה, ופעילות מלאה של כל אברי גופינו, ויש לנו בית ומשפחה, ואחים, וקרובים וחברים, ויש לנו מה לאכול, ויש לנו איפה לישון, ויש לנו עזרה שמיימית בכל מה שאנו עושים. כמה חבל שמדברים על זה רק כשמגיע ראש השנה, הרי אם רק נתבונן לרגע במה שאנו אומרים יום יום, נראה את העומק והקדושה שיש בתפילה, את המילים שמדייקות בדיוק לרגשות שלנו, ולכאבים, ולהודיה שלנו, שמונה עשרה ברכות, שכל ברכה היא מדהימה בפני עצמה, ואיך אפשר לתמצת את כל החיים שלנו לתפילה אחת. כשבכל שלב ושלב בתפילה אנחנו יכולים למצוא מקום לכל מה שאנחנו רוצים להגיד, אנחנו יכולים לדבר עם ה', ולבקש ולהתחנן, ממש כמו ילד שמבקש מתנה מאבא שלו... 


בשנה שעברה, כמה ימים לפני ראש השנה, כתבתי כתבה באתר זה, על הקשר שלנו למלך. וכך כתבתי: " גם אם חטפנו, וה' החליט לקחת ממנו את מיטב בנינו, את הגיבורים שבחיל, ואת הנערים היקרים שמסרו נפשם על קידושו. גם אז ה', אבינו, לא עוזב אותנו. תמיד אנחנו יכולים לשוב, רק נחזור אליו באמת וכבר נזכה להיות יורשי העצר. כל כך חשוב המסר, עד שכמעט אין מה להוסיף. רק להפנים שאלוקים אוהב אותנו ולא מוחל למי שפוגע בנו. הוא משיב ויחטיף, ואם מלך רואה את בנו נאנק, וסובל הוא לא ישתוק, אלא יחוש לעזרה לבנו. כך גם ה' אלוקינו לנו."

yes
יום לאחר מכן חוסלו רוצחי שלושת הנערים ולא יכולתי שלא להתפעם. איך ה' גרם לי לכתוב כתבה, שה' ינקום את נקמת בניו, והנה יום אחרי זה קרה?!  חשבתי על זה הרבה זמן ובסופו של דבר לא יכולתי שלא להגיע למסקנה הברורה: שום דבר בעולם זה לא מקרה! וידוע היפוך האותיות של המילה "מקרה"= רק מה'. 


ולסיום, רק לחדד את המסר המרכזי בכל החיים שלנו כאן על פני האדמה. ה' אוהב אותנו, לא משנה מה נעשה. כי ה' הוא אבא, וגם אם אבא רואה שהילד שלו חוטא, האבא קצת כועס, מעניש, אבל בסופו לשבר הוא תמיד ימשיך לאהוב את הבן שלו! לא להתייאש מהתשובה! המכשול הגדול ביותר לתשובה זה הייאוש! גם אנשים שעשו את הדברים הכי גרועים בעולם, הכי איומים, הכי נוראיים, תמיד יוכלו לחזור בתשובה. לא לאבד תקווה, והרי כבר ה' אמר: "בני בכורי ישראל"! 


אז לסיום, שיהיה לכולכם ולכל עם ישראל שנה טובה ומתוקה, שנה שבא נזכה לביאת משיח בן דוד, ולבניית בית מקדשנו, שבה נזכה לרומם את עצמנו ורק לעסוק במצוות ובגמילות חסד. שנה שבה נזכה לראות את הגאולה! ואני מבקש סליחה מכל מי שפגעתי בו, בשנה זו ובכל שנה, ואני מאחל לכל עם ישראל רק אושר ושמחה,  ושנצא זכאים בדין! שנה טובה ומתוקה!


 


כט אלול התשע"ה 00:00   |  צפיות (774) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה החיים שלנו: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד