כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
פוטושופ: יחידה מס' 4: כלי הלאסו- צריבת אובייקטים
נעמה מדר   טור אישי
טכנולוגיה;
פוטושופ: יחידה מס' 4: כלי הלאסו- צריבת אובייקטים

כלי הלאסו הוא אחד מכלי הבחירה שלנו ומשמש אותנו בד"כ כדי לבחור אובייקט מתוך תמונה.


ע"י לחיצה ארוכה על כלי הלאסו- תפתח לנו החלונית הבאה: [אנגלית/עברית בהתאמה]לאסו בסיסי-


כדי להתחיל בחירה נלחץ על נקודה על הדף ונתחיל לצייר בצורה חופשית על הדף. כאשר נשחרר את העכבר הבחירה שלנו תסגר אוטומטית לצורה סגורה.


הלאסו הבסיסי לא בוחר בצורה מדוייקת לכן הוא יתאים פחות לבחירה מדוייקת וצריבת אובייקטים.


לאחר שביצעתי בחירה, אוכל לעשות מספר פעולות שבסעיף הבא [לאסו מצולע] נלמד לעומק.. 


לאסו מצולע-


לאסו מצולע יבצע לנו את הבחירה בצורה של קווים ישרים. נוכל לבחור בצורת ריבוע, משולש, וכן בחירת אובייקטים מצולעים תהיה יותר נוחה עם כל זה.


ברצוני לחתוך את הבית מתוך התמונה, הבית מרובע- פחות או יותר, לכן אבחר בכלי הלאסו המצולע.אלחץ על נקודה שממנה ארצה להתחיל בדף ואקיף את הבית ע"י הקו המצולע. כל פעם שארצה לעצור ולהפנות את הקו לכיוון אחר- אתן לחיצה על העכבר והכלי יסמן נקודת אחיזה בצמוד לבית. כך עד שאקיף את כל הבית. שימו לב שאתם סוגרים לבסוף את הצורה, ללא סגירה- לא תתבצע בחירה.


לאחר שבחרתי את הצורה ונוצר לי קו מקווקו סביבה, אוכל עפ"י מה שלמדנו לפעול בכמה דרכים.


1. נלך לתפריט הראשי [איפה שנמצא "קובץ", "עריכה" וכו'..] נבחר- "בחירה" [select] > הפוך בחירה [inverse] > לחיצה על DELEET = הרקע סביב הבחירה יימחק ותשאר רק הבחירה שלי, הבית. היינו- 2. CTRL + J = התוצאה: תפתח לי שכבה נוספת ועליה רק האובייקט שבחרתי מתוך התמונה. 
זאת אומרת: 3. לאסו מגנטי- הלאסו המגנטי קורא את הצבע העיקרי שאנחנו בוחרים ונצמד אליו.ככל שההפרשים בצבע בין האובייקטים יהיו יותר חדים, יהיה ללאסו יותר קל לבחור. 

הלאסו המגנטי עוזר לנו לבחור פריטים בצורה מדוייקת מתוך התמונה. בלאסו המגנטי נשתמש בעיקר בבחירת אובייקטים חדים על רקע חלק. למשל: לפני שנתחיל לצרוב עם הלאסו המגנטי, יש דברים שעלינו לדעת. שוב, נתבונן בסרגל העליון ונכיר אותו.יז אדר התשע"ד 00:00   |  צפיות (1112) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה פוטושופ: יחידה מס' 4: כלי הלאסו- צריבת אובייקטים: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד