כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
אורי אורבך ז"ל
שירה קצב   כתבת
אקטואליה; יהדות;
אורי אורבך ז"ל
אורי אורבך

השר לאזרחים וותיקים אורי אורבך, נפטר. ברוך דיין האמת.


אורי אורבך נולד בשנת תש"ך בפתח תקווה, למד בישיבת נחלים ובישיבת ההסדר קרית שמונה, שירת בצה"ל בחיל השריון ולחם במלחמת לבנון השנייה.


אורי המשיך לגור בקרית שמונה ולימד כמורה בבית הספר רמב"ם.


אורי אורבך היה ממקימי תחנה הרדיו "קול חי" וממקימי ערוץ הטלוויזיה הדתי "תכלת". הוא גם היה ממקימי עיתון הילדים "אותיות" ועורכו הראשון. אורי גם פרסם במשך 13 שנה טור שבועי בימי שישי בעיתון "ידיעות אחרונות", וכן, כתב טור בערוץ היהדות של אתר Ynet .


לפני כניסתו לכנסת התפרסם אורי בעיקר מהגשת התוכנית המשותפת שלו עם גידי גוב-"המילה האחרונה".


אורי היה סופר וכתב הרבה ספרים ידועים למבוגרים ולילדים. מספריו: "סבא שלי היה רב", "אולי בשבת יזרקו סוכריות", "באיזה שבט אתה?", "אסור להפוך תנין בשבת" ועוד. על ספרו "ילדה כמוני" זכה בציון לשבח במסגרת פרס זאב בשנת תש"ס (2000).


בשנת תשס"ח, הצטרף אורי לבית היהודי בבחירות לכנסת ה18 במקום השלישי וכיהן כחבר כנסת בממשלה.


בשנת תשע"ג, בחירות לכנסת ה19, מונה אורבך לכהן כשר לאזרחים וותיקים. הוא אמר אז (Ynet): "התקשורת נוטה לזלזל בתיק הזה, אבל לי ברור שהנושא הזה חשוב לציבור הישראלי. הוא נוגע כמעט בכל אחד מאיתנו ומעורר הזדהות רבה."


לפני כחודש וחצי אושפז אורי אורבך בבית החולים שערי צדק בשל מחלה, מיד לאחר שנבחר למקום השישי ברשימת הבית היהודי.


אתמול בלילה חלה הידרדרות במצבו והיום הוא נפטר. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לYnet: "אני דואב את הליכתו של אורי אורבך, שר בממשלת ישראל, סופר, עיתונאי, איש רוח, פטריוט יהודי. אורי כבש בקסמו את כל שומעיו בידענותו ובחוכמתו העמוקה שנבעה ממעמקי נפשו. הייתה לו רגישות עצומה לאדם באשר הוא, רגישות שאותה הביא כשר לענייני גמלאים ולכל דבר שעסק בו. אורי יחסר מאוד למשפחתו היקרה, לחבריו בממשלת ישראל ולמדינת ישראל". גם יושב ראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט אמר: "איבדתי היום חבר אמיתי, חבר בימים קשים ובימים של שמחה, איש להתייעץ איתו ואיש לצחוק איתו, איבדתי חבר שבלעדיו לא הייתי כאן היום. אני מוסר את תנחומיי לאשתו מיכל ולארבעת הילדים. נמשיך בדרכו של אורי, והיא תהיה הרבה יותר קשה ועצובה בלעדיו".


היום בשעה 15:00 תתכנס הממשלה לישיבת אבל על פטירתו של אורי אורבך.


אורי השאיר אחריו את אשתו מיכל וארבעה ילדים במודיעין.


הלוויתו תתקיים היום בשעה 16:30 במודיעין.


יהי זכרו ברוך.


כז שבט התשע"ה 00:00   |  צפיות (719) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה אורי אורבך ז"ל: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד