כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
מגמה על מה?
שירה קצב   כתבת
טכנולוגיה; לימודים;
מגמה על מה?

אם גם אתם מתלבטים כמוני על בחירת מגמה, או אולי בעוד כמה שנים, אספתי בשבילכם קצת מכל מגמה:


מגמת כימיה – עוסקת במדע החומר. במגמה לומדים על מבנה החומר כגון: אטומים, פרוטונים, מולקולות, מתכות ועוד. כימיה היא מדע מדויק. הכימיה היא מקצוע מבוקש ובכל העולם חסרים כימיקאים. אז אם אתם אוהבים לחקור, לגלות, לנסות ועוד, זאת המגמה שלכם!


מגמת פיזיקה – עוסקת בנושאים כמו: מכניקה, חשמל, אופטיקה, מגנטיות ועוד.


מגמת ביולוגיה- עוסקת בתורת החי. במגמה לומדים על התא, גוף האדם, תורשה, רביה ועוד. מגמת ביולוגיה היא מגמה מדעית, ופותחת שער להרבה מקצועות בעתיד כגון: רפואה, חקלאות, הנדסה רפואית, ריפוי בעיסוק, ספורט ועוד.


מגמת פסיכולוגיה וסוציולוגיה– עוסקת במדעי החברה והנפש. במגמה לומדים על לחץ, אישיות, השפעה קבוצתית, תרבות ועוד. במגמה מוצאים תשובות לשאלות כמו: איך להתמודד עם חרדת בחינות? עם לחץ חברתי? ועוד.


מגמת תקשורת – עוסקת באמצעי תקשורת כמו רדיו, טלוויזיה. במגמה לומדים על פעילות הטלוויזיה, כיצד חלו השינויים מהעיתון לאינטרנט ועוד. המגמה מעודדת חשיבה עצמאית, ידע על המתרחש מאחורי הקלעים ויישום החומר.


מגמת מחשבים ואלקטרוניקה – עוסקת בחשמל, אלקטרוניקה, מדעי המחשב ועוד. במגמה לומדים על שימוש במחשבים, בניית תוכנות, תקשורת לווינים , אור וגלים ועוד. מקצוע זה בעתיד חשוב, נחוץ, ונדרש.


מגמת ספרות – עוסקת ביצירות מכל התחומים. המגמה מקנה כלים מקצועיים ומערכת מושגים המאפשרת ביקורת והתמודדות אישית עם יצירות מורכבות. המגמה מיועדת למי שאוהב לקרוא ולצפות בסרטים, שמעוניין לבטא את עצמו בנושא זה, ומי שהשכלה ותרבות מדברות אליו.


מגמת לימודי א"י – עוסקת בהיסטוריה של א"י. במגמה לומדים על הארץ מהיבטים היסטוריים, גיאוגרפיים ועוד. בנוסף, יוצאים לשטח להכיר את המקומות שלומדים בכיתה. המגמה מיועדת למי שאוהב את ארץ ישראל, אוהב לטייל בה, ולדעת את ההיסטוריה שלה ושלנו.


מגמת אמנות – עוסקת בתולדות האומנות מתקופה עתיקה ועד לימינו. במגמה מתנסים בטכניקות ציור ואומנות וגם בטכניקות פיסול ורישום, למידה על יצירות אומנות שונות מתקופות שונות, וכן התנסות בציור ואומנות ולבסוף פרויקט גמר.


בבתי ספר שונים יש עוד הרבה מגמות, ולכן אני ממליצה, תבררו ולכו עם הלב:)


ל סיון התשע"ה 00:00   |  צפיות (347) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה מגמה על מה?: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד