כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
הסמארטפונים והקדמה וכיצד הם משפעים עלינו.
אברהם יצחק אדרי   כתב צעיר
אקטואליה; חברתי; טכנולוגיה;
הסמארטפונים והקדמה וכיצד הם משפעים עלינו.
התמונה מתוך shutterstock

13:44:56*שריקה מכיוון הסלולארי*


13:44:58 *שריקה מכיוון הסלולארי*


13:44:59 *שריקה מכיוון הסלולארי*


13:45:02 *שריקה מכיוון הסלולארי*


13:45:05 *שריקה מכיוון הסלולארי*


13:45:07 *שריקה מכיוון הסלולארי*


לא קצת מעייף? תחשבו על זה. זה לא שווה את זה לקום באמצע הלילה בשביל לראות סרטון של האחיין המאמי ישן. [אימוג'י של לב + שתי לבבות + תינוק + ישן]


איך האינטרנט והסמארטפון משתלטים עלינו. כמה את, אתה מקבל/ת הודעות וואטספ ביום? לאנשים יש את המספר שלך. מוסיפים אותך לקבוצות. לא נעים לצאת מהם. התוצאה: מאות הודעות ביום. הראש תקוע בתוך המסך בלי הפסקה. יציאות? תשכחו מזה, יש לי סמארטפון.


לאחרונה מסר הרה"ג צבי טאו שליט"א שיעור על הסמארטפונים, האינטרנט, ואיך הם מפריעים לנו בחיינו. עיקר השיעור בכלל לא היה על חוסר הצניעות וכדומה. איך אפשר להתרכז בגמרא, כאשר כל היום, גם אתה לא משתמש ומכבה אותו בזמן הלימוד, בלתי אפשרי להתרכז. כל הזמן רצות לך תמונות מול העיניים. אנחנו רגילים למהירות. "מה אותיות האלה עכשיו? חוץ מזה, יש לי אפליקצייה של שוטנשטיין, עזוב אותי מהספר."


מחקרים מראים כי האינטרנט והסמארטפונים משנים את המוח. כן, פשוט משנים את המוח. הגויים בוכים על הילדים שלהם! אין שום דבר חשוב בעולם חוץ מהמטען! "מה תיקח איתך לאי בודד?" -  "מטען נייד, כמובן."


מזעזע!


מה נוכל לעשות ע"מ למנוע את זה? כמובן! להתנתק לגמרי מוואטספ, פייסבוק אינסטגרם ומכל שאר הרשתות החבריות. מתכון לחיים טובים הרבה יותר. מנסיון!! וכמובן, גם החסימה במחשב. דבר חשוב.


מחקר שנערך לאחרונה בארץ מראה שהילדים של היום פחות אנושיים. הנוער של היום שטחי, אלים, נכה רגשית ובלתי אנושי – בגלל יותר מידי שעות מסך. נער ממוצע היום הוא שטחי – והרבה פחות חכם. תראו – היום אין ברחובות "שכונה". כולם מסוגרים בבית עם סמארטפונים ומחשב. אחת מהמסקנות הם: הנער הממוצע נמצא רוב שעות היממה ברשתות החברתיות. אך זה, כמובן, לא מפתח כישורים  חברתיים או אינטליגנציה רגשית.


אז, מה את, אתה עומדים לפעול בנידון? שתפו אותנו בתגובות!


יג שבט התשע"ו 00:00   |  צפיות (750) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה הסמארטפונים והקדמה וכיצד הם משפעים עלינו.: 4 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד