כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
התנ"ך היומי- מיזם עם נשמה
משה קטן   כתב בכיר
אקטואליה; חברתי; יהדות;
התנ"ך היומי- מיזם עם נשמה

התנ"ך מהווה את היסוד של עם ישראל. כבר אלפי שנים שהעם היהודי מתהלך לאורו ובדרכו. גם בזמן ההשכלה, המשיכו היהודים לאחוז בתנ"ך, ברטט וזיע, מתוך כבוד והערכה, וחרדת קודש. מבקרי המקרא ניסו להמעיט מערכו ומחשיבותו הדתית. העם היהודי לא וויתר והמשיך להחזיק בכל כוחו בספר הספרים. כיום, חיילי צה"ל נשבעים להגן על מדינתם כשבידם הם מחזיקים את ספר התנ"ך. 


למרבה הצער, על אף חשיבותו הגדולה, שלא ניתנת לערעור, התנ"ך לא תפס את מקומו הראוי, ולא נלמד כנדרש. תופעה מצערת זו נידונה להימשך שנים רבות לולא היתה קמה תוכנית 'התנ"ך היומי'. תוכנית זו, שמה לה למטרה להנגיש לציבור הרחב את התנ"ך באופן בלתי אמצעי, ולאפשר לכולנו ללמוד את התנ"ך בזמן קצר, ובאיכות גבוהה. רבים מהציבור מעוניינים ללמוד תנ"ך ברצינות, אך הזמן קצר והם לא מממשים את רצונם. באמצעות חלוקה לפרקים ניתן להקיף את התנ"ך בלימוד יומי קצר.


תוכנית התנ"ך היומי מתעתדת להוות חלופה ראויה ואיכותית למיזם '929', מתוך יראת הרוממות וחרדת קודש. תוכנית זו תתקיים בפלטפורמה כזו: חוברות שיופצו ברחבי הארץ, אפליקצייה ללימוד בסמארטפון, ואתר אינטרנטי שיאחד את ציבור הלומדים. החוברות כוללות את הפרק היומי, ביאור קצר בצידו וקטע הרחבה והעשרה בסופו.  


תוכנית שאפתנית זו מעוניינת לחדור לכלל הגילאים והציבורים. בעת הזאת, מתמקדת התוכנית בעיקר בבני הנוער של החינוך הדתי, אך בהמשך תופץ התוכנית בע"ה ברחבי הארץ.


התוכנית מוקדשת לזכרו של יהושפט אמיתי ז"ל מהישוב יצהר בשומרון. יהושפט, אהב את התנ"ך בכל מאודו, ואף השתתף בחידוני תנ"ך. הוא התמודד עם מחלת הסרטן במשך כשנתיים וחצי, מכיתה ט' עד כיתה יא'. בזמן מחלתו, הוא הקרין חום ושמחה לכל עבר. בערב פסח, לפני כחודשיים, הוא הלך לעולמו. בני משפחתו וחבריו חיפשו להנציחו בדרך שתתאום את אופיו המיוחד. הם בחרו בתוכנית 'התנ"ך היומי' ודומה שאין מתאים מתוכנית זו להנציח את זכרו.


אולם, "אם אין קמח אין תורה". משאבים רבים נדרשים לשם הפקת התוכנית. הדפסת החוברות והפצתם, בניית אתר האינטרנט והחזקתו, פירסום ברחבי הארץ והפעילות המשוטפת סביב הפרוייקט. שנים רבות חיכינו שמישהו יסיר את הכפפה. כעת, חבל אם התוכנית הכה נצרכת הזו תחמוק לנו מבין הידיים.


לשם כך, נפתח פרוייקט מימון המונים במשך שלושה ימים לשם ההפקה הראשונית של הפרוייקט. בכניסת השבת תיסגר ההתרמה.


התוכנית זקוקה לתמיכתכם. בעזרתכם, נגיע אל היעד!!


לתרומה ליחצו: https://tanach.vp4.me/tanachyomi


כולנו שותפים. התנ"ך היומי.


יז סיון התשע"ח 16:00   |  צפיות (555) |  תגובות (1) |  
דירוגדירוג כתבה התנ"ך היומי- מיזם עם נשמה: 5 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
כל הכבוד!
אני (כ"ט שבט ה'תשע''ט 11:01)
עבור לתוכן העמוד