כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
נצח נחלה
רחלי קארו   כתבת פעילה
אקטואליה; בית המקדש;
נצח נחלה
בית המקדש. רבקה למפרט

הר הבית, הוא מתחם מוגבה ושטוח בן כ-140 דונם במזרח העיר העתיקה בירושלים. משטח זה הוא הרחבה מלאכותית מתקופת הורדוס ששם עמדו בתי מקדשינו.


הרחבה תחומה בקירות תמך שהמפורסם בהם הוא הכותל המערבי. פעם עמדו שם בית המקדש הראשון והשני. כיום שוכנים שם מסגד אל אקצה (שיעלה בלהבות בע"ה) ועוד מבנים.


מאז ראשית הציונות היה הר הבית קדוש גם לערבים בנוסף לקדושתו לנו. לכן נוצרו שם  סכסוכים רבים בין היהודים לערבים. המתחם נמצא כיום תחת "ריבונות" ישראלית אך באופן רשמי מנוהל ע"י משרד הווקף בירדן.


 


הווקף -


המילה ווקף פירושה הוא הקדש בערבית. הווקף הוא הגוף הממונה על המקומות שקדושים לערבים.הם מנהלים את המקומות ושומרים על תחזוקתם, נקיונם וכו'.


גם בהר הבית יש ווקף ערבי שממונה על המקום שהכי קדוש לנו.


במבט שטחי זה נראה שמדינת ישראל היא זאת ששולטת  בהר הבית. במיוחד לאור העובדה שיש נוכחות של משטרה באיזור. אך מי שמכיר שם את המציאות מקרוב יודע שזה לא נכון.


 


מי כאן בעל הבית?


החמאס והווקף הערבי הם אלה ששולטים בהר הבית. הבעיה הזאת החלה כאשר המדינה ושר הביטחון דאז משה דיין מסרו לווקף הערבי את המפתחות להר הבית  לאחר שכבשנו את הכותל במלחמת ששת הימים.


למכירים את המציאות בהר הבית ברורה העובדה שהמדינה היא לא זאת ששולטת בהר הבית:


לערבים מותר להיכנס היום חופשי להר הבית וללא הגבלות מסוימות בעוד ליהודים יש מקומות מסויימים שמותר להיות בהם, שעות הגבלה ואיסורים בעת השהייה בהר.


 


לפני כחודש וחצי אפשרה המשטרה לערבים להכניס חזיזים וזיקוקים להר הבית למרות שידעה מראש על כוונתם לעשות רעש והפרות סדר במקום. הערבים נכנסו למשטח הר הבית, הרעישו והבהילו ואף פצעו את שוטרי היס"מ שהיו שם (גוגל- אתר הר הבית חדשות. כנסו לסרטון). לבסוף נכנעה המשטרה לפורעים וסגרה את הר הבית ליהודים לאחר שפתחה אותו לשעה וחצי לאותו היום.


אפשר לקרוא לפורעים האלה חמאס והעובדה שהמשטרה נותנת לחמאס לעבור בשערי ההר ללא הפרעה, נותנת להם להתפרע ולבסוף גם נכנעת להם מראה על חולשה מאוד גדולה וחוסר ניהול של ההר מצד המשטרה.


המדינה לא שולטת בהר הבית לאור החולשה המצערת הזאת למול כמה פורעים קטנים.


עוד מקרה אירע לפני כשבוע כאשר עשרות ילדי ת"ת, בחורי ישיבה ואברכים עלו להר הבית בקדושה ובטהרה ובמקומות המותרים כאשר נפל ילד בן 7 שלא בכוונה. השוטרים המוסלמים (רוב השוטרים בסביבת הר הבית הם מוסלמים- אלה לא הווקף), שחיפשו רק מקרה כגון זה עטו על הקטין בן ה-7 ועצרו אותו בעוון השתחוות והפרת הסדר הציבורי. אפילו מכנסיו הקרועים של הילד לא עזרו למענותיו למול קשיחות הלב של השוטרים המוסלמים. חברו שניסה לגונן עליו, גם הוא קטין, נעצר בעוון שיתוף פעולה וקשירת קשר עם מפירי סדר ציבורי...


 


יש המון הגבלות ליהודים שעולים להר הבית. הבולט שבהם הוא המסמך המביש והמשפיל שבו משטרת ישראל דורשת מכל יהודי "החשוד" בעיניה שינסה להתפלל בהר ה' לחתום על מסמך התחייבות ל"כללי התנהגות" בהר:


- לא להתפלל


- לא להשתחוות


- לא להחזיק סידור


- לא לשבת במהלך הסיור


- לא להתבלט באופן כלשהוא


ועוד כהנא וכהנא. המסמך הזה מראה את המציאות המבישה שבה אנו חיים בהר הבית. מצב שבו  נפגע חופש הפולחן הדתי וביטוי עצמיותינו כיהודים שעובדים את ה' ורוצים להתפלל במקום שהכי קרוב אליו וקדוש לנו: הבית של ה'.


משטרת ישראל מתכחשת לקיומו של המסמך אשר סעיפים רבים ממנו אינם  חוקיים. מתארגנת כיום עצומה שקוראת לגניזתו וכל אחד שנתקל בעצומה הזאת מתבקש לחתום עליה כדי שהמסמך באמת יגנז.ולפניכם המסמך:עצומה-נגד-מסמך-מביש-בהר-הבית.


אז אם לערבים אין הגבלות בכלל ולנו יש את כל ההגבלות שאפשר לתת: מי כאן בעל הבית?!?!


 


קורבן הפסח:


קורבן פסח זו מצווה שמי שעובר עליה דינו כרת. אף אחד כמעט לא לא מקריב כיום קורבן פסח. כשאין בית מקדש עדיין צריך להקריב קורבן פסח. ואדרבה כשארץ ישראל בשלטון יהודי והר הבית במרחק נגיעה ממנו ולא כמו בתקופת בית שני שהיה שלטון זר בארץ והיה לנו מזל שאשרו לנו לבנות את בית המקדש השני. פשוט בונים במשטח הר הבית מזבח ומקריבים קורבן פסח בקדושה ובטהרה. לא מסובך..


 


ציבור הדתיים ביחס לקורבן פסח מתחלק לשתי קבוצות:


- אלה שבכלל לא יודעים שצריך להקריב קורבן פסח כשאין בית מקדש.


- אלה שכל שנה מחדש מנסים להקריב, נחסמים בכניסה להר ובמקום קורבן פסח כמעט מתקיים שם קורבן אדם..


בכל שנה מחדש נערכת קבוצה מתנועת חוזרים להר- תנועה שמטרתה לבנות את המקדש ולהחזיר את הר ה' לשלטון יהודי. הקבוצה באה להקריב קורבן פסח ובכל פעם מחדש היא נחסמת ע"י המשטרה.


בערב פסח האחרון עלתה הקבוצה שוב פעם כדי להקריב את קורבן הפסח. כשבאו האנשים להכנס להר חסמה אותם המשטרה והיתה שם אלימות גדולה מצד משטרת ישראל ל"פורעי החוק המסוכנים"...


אנחנו חיים היום במציאות מאוד מעוותת בהר הבית ובכלל. הרי זה המקום שהכי קדוש לנו. המקום שבו אמור להיות בית המקדש בתפארתו. ובמקום זה מוצב שם מסגד של עבודה זרה...מציאות כואבת ומכאיבה  שרק אנחנו יכולים לשנות  אותה.


לכן כל אחד ואחת צריכ/ה לעשות כל מה שאפשר כדי שהר הבית יחזור לשלטון יהודי ולמציאות יותר טובה ופחות מעוותת!...


 


יט אלול התשע"ד 17:17   |  צפיות (1014) |  תגובות (4) |  
דירוגדירוג כתבה נצח נחלה: 4 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
תפארת גולדפרד (כ"ג אלול ה'תשע''ד 19:46)
אפרת ליבי (כ"ב אלול ה'תשע''ד 12:20)
משה קטן (כ"א אלול ה'תשע''ד 17:16)
יפה מאד!
שירה הרטמן (כ"א אלול ה'תשע''ד 15:43)
עבור לתוכן העמוד