חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הצעת השם חדש תשפ"ד

תשפ”ד בסימן “אני שייך לעם שה’ הוא אלוקיו” 
בואו להשפיע על השם של השבט החדש!

כבכול שנה בסיומו של חודש אירגון
אחרי ארבעה שבועות של עיסוק בנושא השנתי בחב”ב ובשבטים
יגיע מפקד העלאת השבטים ובו יוכרז שמו של השבט הגדול

השם שתבחרו יסכם את העבודה בחודש ארגון ובשבע השנים המשמעותיות כחניכים
ויסמל את המעבר להיות פעילים בחב”ב ובתנועה הבוגרת.

השם שתבחרו ילווה את חברי השבט לכל החיים
היו שותפים והציעו את השם שבעיניכם מייצג את עם ישראל!

ויקרא שמם בישראל >> ההצעות שלכם:

אבי= ה' וטל= חיים/ברכה שלמרות כל המצב והמלחמה השבט אביטל יוסיף חיים וברכה לעולם אחרי מה שמדינת ישראל עברה גם השם אביטל מוזכר בתנ"ך(שמואל ב' ג' ד') בתור אישתו של דוד המלך אנחנו רוצים שמלכות דוד

"מה אדיר שמך בכל הארץ" השם הוא מלך מלכי המלכים
למרות כל הקשיים שהיו לעמ''י בתקופה האחרונה תמיד צריך חזכור שהכל לטובה והכל היה מכוון מה' יתברך, ''מה אדיר שמך בכל הארץ'', ה' יתברך אדיר ונישא בכל העולם כולו. ולכן לדעתי חשוב לציין זאת בשם של השבט החדש.

למרות כל הקושי שבמצב, אסור לשכוח שאנחנו דור שהקב"ה אוהב אותו, והכל לטובתינוו!!

עכשיו בתקופה של המלחמה אנחנו צריכים להפיץ ולעשות אור ולחזק את העורף וחזית שלנו

"קומי אורי כי בא אורך" הגענו לתקופה הזאת אחרי זמן של פילוג ועכשיו קיבלנו תזכורת לקום ולזכור מי אנחנו ומאיפה באנו. זה הזמן שלנו גם בתור תנועה לבוא, לראות ולהראות את האור שלנו . זה הזמן למצוא את האור ושגם בעוד שנים נוכל לזכור את המלחמה הזאת גם עם נקודת אור.
בימים כאלה אנחנו צריכים כמה שיותר אור,נחמה, מעשים טובים מוסיפים אור, ושנזכה להפיץ בכל העולם את אורו של הקב"ה

השם אוריאל מורכב מצירוף של המילים "אורי" ו-"א-ל", כלומר - האש שלי או האור שלי, הם מהקב"ה. אוריאל הוא גם שמו של אחד מארבעת המלאכים הניצבים לצד כסא הכבוד וכן של אחד משרי המלך דוד. השם אוריאל מבטא במיוחד עכשיו את הרצון לגאולה ולקרבת ה'- תאיר אותנו באור שלך, תאיר אותנו באור הגאולה! שזהו בעצם יסודו של עם ישראל, יסוד השייכות שלנו אליו! בנוסף השם מבטא את החיבור לה' יתברך, את הרצון לקרבה ואת האמונה התמימה בבורא עולם שמכוון הכל לטובה.
אור ה',שישפיע עלינו את אורו.

האחדות של הימים האלה.
זה מה שמתגלה כעת בעם ישראל וזה מה שאנחנו זקוקים לו

כי כל עם ישראל אחים וצריך להיות כל עם ישראל באחדות במיוחד בתקופה הזאת

שה' יחיש את הגאולה במיוחד בימים אלו שאנחנו נמצאים בחבלי משיח ומתפללים שה' יחיש את הגאולה ויגמרו הצרות והמלחמות שפוקדות אותנו ללא הרף

"וכיתתו חרבותם לאיתים ולא תהיה עוד מלחמה" שה' ישכין שלום בינינו לגויים וגם בתוך עמנו

על חוזק העורף והחזית שנוצר בעם בעקבות המלחמה

הפירוש הבסיסי של השם אלישע זה אלי- שע זאת אומרת אלי הושיע. וזה מה שאנחנו רוצים בעצם- שה' יושיע אותנו! וגם אלישע היה ממשיך דרכו של אליהו הנביא שזה הדבר שאנחנו הכי מחכים לו בימים אלו, אליהו הנביא והגאולה.

אל קנא /אל קנה השם גם מקנא לנו ונלחם איתנו באויבים הקמים עלינו והמקיםים אותנו מכל כיוון וגם אל קנה שבעצם אנחנו של השם אנחנו השליחים שלו כולנו שווים בעינו ואת כולנו הוא אוהב מה שגם מתאים למצב בארץ וגם מתאים לנושא של החודש אירגון הלו הוא אני שייך לעם שה' הוא אלוקיו

א- אין פ-פשרות ר- רק ת- תורה,
זה זמן מלחמה שבה התורה בבתי מדרש עוזרת לחיילים לנצח בקרב, אני חושב שזה השם האולטימטיבי לשבט שצריך להיקרא בשם חדש בזמן מלחמה, חזקו ואמצו

עם ישראל נמשל לאריה: "אַרְיֵה שָׁאָג, מִי לֹא יִירָא" (עמוס פרק ג, פסוק ח)

השנה בד' מרחשון היה היארצייט ה80 של האדמו"ר מפיאסעצנא אשר בגטו בצל המלחמה הנוראה העביר דרשות לתלמידיו וחיזק אותם בימים הנוראים. דרשות אלו נכתבו בספרו 'אש קודש ' אשר הצליח להסתירו בעד חלב, ואחרי המלחמה נתגלה והודפס. בעת הזו, של המלחמה חשוב להתחזק באמונה וביטחון, ולהיות מוכנים למסור נפשנו, הדברים עליהם מדבר הספר. כמו כן, חשוב להתחזק בעבודת ה', בהתלהבות, לבעור מקדושה, לבעור ב'אש קודש'.

על שם היישוב בארי שמוכן להיות בגבול עזה בשביל לישב את הארץ שלנו ולע"נ הנרצחים והצלת החטופים במלחמה. בנוסף השם בארי הוא בעצם באר-ה' שממנו אפשר לקבל המון ברכה ושפע מה' יתברך.
חשוב לתת מקום גדול למה שקרה שם. יהיה מיוחד שיהיה שבט גדול עם עוצמות גדולים שישירו מורלים יצאו למסעות והכל על שם ולזכות הישוב בארי
כדי להביע את אהבתינו לעם ישראל, לא רק למגזרים מסוימים, לכולם! גם לאנשי קיבוץ בארי שדעותינו שונות משלהם, אבל בשעת מלחמה כולם כאיש אחד בלב אחד, בארי- מסמל את האחדות שלנו כעם.
בארי הוא בעצם באר-ה' שממנו אפשר לקבל המון ברכה ושפע מה' יתברך
בתנך יש כל מיני מקומות שנפגשו בבאר וזה יצר דברים גדולים בעם ישראל
במקום שבו היה אסון גדול לעמי יהיה גאולה גדולה לעמי

בועז זהו אחד מהשמות של עמודי הנחושת, בבית המקדש הראשון שבנה שלמה. בנוסף הוא גם השם של סבא רבא של דוד המלך. אני חושב שזהו יכול להיות שם מתאים מאוד למצב, לשעת המלחמה שאנו נמצאים בה ובכלל, מפני כמה סיבות. 1. זה בכניסה לבית המקדש, כמו מצבנו עכשיו בתהליך הגאולה - שאנו בשלבי גאולה מאוד מתקדמים, אבל עדיין לא הגענו אל הגאולה השלמה - הכניסה לתוך בית המקדש עצמו. 2. העמודים היו חלולים כמונו עכשיו - שאנחנו עומדים איתנים, אבל בתוכנו כולנו אבלים על כל הנרצחים וכל מי שנפגע במלחמה שאנו נמצאים בה כעת. 3. כפי שאמרתי זה השם של סבא רבא של דוד שהוא בעצמו דמות של חסד, וממנו גם בסוםו של דבר יצא משיח בן דוד.

הברית שכרתנו בהר סיני עם אלוקים

בציפייה לבניין אריאל

עכשיו אנחנו בזמן מלחמה ודווקא עכשיו מרגישים את הצורך של עם ישראל בירושלים בשלמותה ובכללי בכל הארץ שלנו שתהיה בחזקתנו שנזכה!!!

עמ"י ניחן בגבורה עילאית

שם לכאורה לא קשור, אך אם נסתכל במבט גדול על התקופה נבין שאנחנו חייבים להביא קריאה אחרת לחלוטין. המהות והקריאה שלנו למלכות ישראל והגאולה שתביא את עם ישראל למהותו כעם שה' אלוקיו בפועל ממש, ומימוש תכליתו כעם קדוש עובד ה' ואור לגויים ולסיום סבבי הצרות הצער השכול והיגון שאנו פוגשים למרות שכבר קומת החומר בנויה אך אין שום פתרון אמת לעם ישראל חוץ מדוד המלך-בן דוד משיח צדקנו!!

אנו חיים ממש עכשיו במציאות שאנו חייבים להאמין בהבטחת ה' לנו ש''זאת ארצי מולדתי על אדמתי צעדתי'' ולא על אדמת אחר שרש''י הראשון על התורה הוא הבטחה מלאה, לא סתם עוד ד''ה בפירושו לתורה. אנו צריכים להאמין בהבטחת הגאולה

הוד ה וגדלותו שיתגלו בעולם לאחר המלחמה בנוסף משמעות השם זה יופי ולכן הוד מסמל את היופי של העם שאליו אנחנו שייכים

להודות לה' יתברך על כול הטוב שגומל עימנו כול הזמן...

הסבר ומשמעות השם: תפילה שנצרכת בימים אלו: "הושע ה' את עמך ישראל שעמך צריכין להושע". על שם הנביא הושע בן בארי שהתנבא ועסק בחיבור שבין העם לה' אלוקיו. גם על שם יהושע בן נון שנקרא בהתחלה הושע שהוא הנהיג את עם ישראל לארץ ישראל, בשאיפה שהשבט החדש יקים דור שיכבוש את ארץ ישראל השלמה ויביא לגאולה שלמה.

כי צריך להודות ולהלל כמה שיותר את ה עכשיו

להוסיף חיים / ועם ישראל חי .

לזכרו של מורנו ורבנו הרב דרוקמן זצ"ל מתקשר גם לנושא השנתי,הרב דרוקמן היה קשורהשם המתאים ביותר חושב שלרגל המצב חשוב שתנועות הנוער יתאחדו תחת שם אחד וחושב ש לכל חלקי עם ישראל. וגם מבטא את השאיפה הבסיסית לחיים במצב המלחמה בו אנו נמצאים.

טוהר מגלם בתוכו משמעויות של טהרה, זכות, תמימות, ניקיון ויושר. בחירה בשם זה משקפת זיקה לרוחניות ומבטאת את תקוותם כי אלו יהיו בעלי טוהר פנימי, בעלי חוש צדק מפותח, חותרים תמיד לטוב ושואפים לבחירות הנכונות בחייהם. זה גם מתקשר לחודש לעשות למען העם מתוך תמימות וטהרה, להיות חלק מדבר גדול.

יהב בעברית פירושו תקווה, סמל לתקווה שננצח ונעבור את המלחמה הזו. מקור השם יהב הוא בשפה העברית. המילה יהב מוזכרת בתנ"ך בהקשר של תקווה ואופטימיות. לשם זה ישנה משמעות חיובית, ורוחנית. "הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ לֹא יִתֵּן לְעוֹלָם מוֹט לַצַּדִּיק." תהילים, נ"ה.

ה' הוא האלוקים י-הוא-אל וזה מתקשר לנושא החודש כי אני שייך לעם ש *ה' הוא אלוקיו*, כל זה מתווסף ליהואל המלאך אשר מקשר בין עם ישראל לה'

יהודים- יהודה. משתוקקים למלכות יהודה
ויערב יהודה''.. ערבות, מסירות נפש ואהבה אחד כלפי השני..
גור אריה- יהודה

לחיות ביחד, עניין האחדות

שיבוא המשיח במהרה בימנו אמן!

רחמים מהקב"ה
שהשם ברוך הוא ירחם אלינו ואל כל ישראל המהירה בימינו

גם לאור המצב אנחנו רוצה שה' יושיע את עם ישראל וגם השם מרמז על החזרה ליש"ע שבעז"ה תקרה בסוף המלחמה

השם ישורון מופיע מספר פעמים בתנ"ך ככינוי לעם ישראל ומסמל לגבורה וניצחון
הדרגה הגבוהה ביותר של עם ישראל. מיעקב, לישראל לישורון

ארץ ישראל
ה' קורא ליעקב בשם ישראל 'כי שרית עם אלוקים ותוכל ' ולכן השם הוא מלא עוצמה ומסמל את הכוח של עם ישראל. וכמובן קשור לנושא של החודש

לזכר הטבח הנורא בישוב וגם כיסופים לבניית בית ה' וגאולת עמ''י

זה אריה עם ישראל ו(יהודה) הם גור אריה (''אל תירא ישראל אל תיראה כי גור אריה הלוא אתה..''' ו'''הן עם כלביא יקום וכארי יתנשא'' וכו'
עם כלביא יקום וכארי יתנשא - רוצה לומר: מצד עוצם השגחת השם יתעלה בהם יקומו בגבורה נפלאה לכלות אויביהם במהירות , כמו הלביא והאריה , שלגבורתם יטרפו תמיד ובזריזות גדול; כן זה העם לא ישכב עד יאכל טרף ודם חללים ישתה , כי השם יתעלה המשגיח בם - לא תקצר ידו מעשות כל אשר חפץ. מתוך דברי הרלב''ג
“הן עם כלביא יקום וכארי יתנשא". נושא החודש הוא "אני שייך לעם", והעם שאנחנו שייכים אליו נמשל ללביא. אני חושבת שהשם נורא מתאים גם לנושא וגם למציאות בתקופה הזו, שעם ישראל קם ומתנשא ומראה את גדלותו וכוחו לעולם ולאויב. "אל תירא ישראל כי גור אריה הלא אתה", אריה זה לביא, והמשפט הזה, וגם השם לביא נורא מחזקים, הידיעה שאף אחד לא יכול עלינו, שאנחנו עם בלתי מנוצח שנלחמים ושורדים כמו אריות גם היום וגם לאורך כל ההיסטוריה.

השם לבנון זה אחד מהשמות של בית המקדש, ואני חושבת שמה שהכי יקדם את הגאולה, את ביאת המשיח, ואת בניין בית המקדש, זה שנכניס כמה ולכמה שיותר מקומות בחיים שלנו.. שנזכור תמיד על מה אנחנו חולמים, ולמה אנחנו מחכים..

דווקא בתקופה הזאת שיש חושך ובלבול במדינה תתגלה מלכות ה' בעולם וותבוא הגאולה השלמה גם מתוך החושך נראה שה הוא המלך
שיופיע מלכות ה' בעולם ושכל הגויים יבינו שהמלכות היא של עם ישראל ושכולם ימליכו את שם ה' בעולם

"נצח ישראל לא ישקר" (שמואל טו, כט) המפרשים מסבירים את דברי שמואל: הקב"ה, המכונה "נצח ישראל" לא ישקר ולא ינחם (=יתחרט) על הבטחתו, בניגוד לבני אדם. {מכיון שהבטיח את המלוכה לדוד, לא יחזור בו מהבטחתו}. אך גם אם מתבוננים בחלקו הראשון של הפסוק, כפי שעשו חברי מחתרת ניל"י, ניתן להבין אותו במשמעות לדורות: יש לנו אמונה בקב"ה שהוא נצח ישראל, ובקיומו הנצחי של עם ישראל, שלא יפסק! מלבד זאת, אלו גם ראשי התיבות של "נוער יהודי למען ישראל ". בתוך ימי מלחמת חרבות ברזל, בה מתגלה כוחו המופלא של הנוער למען ישראל, ואנו שואבים כוחות מההבטחה בחיותו ונצחיותו של העם, אני מרגישה שזה שם שיכול לבטא בצורה חזקה את שתי הנקודות האלה.

ניסים ונפלאות עשה ה'

אחרי כל העצים שנכרתו בעם ישראל, יפרחו ניצנים ויקימו אותנו מחדש. אחרי החורבן יצמחו ניצנים חגדשין על האדמה החברה ויבנה בית המקדש. חוץ מזה, זה גם ניצני גאולה שרואים אותה ממש באה בימים האלה.

נצח ישראל
כי בתקופה הזאת צריך לזכור שעם ישראל הוא עם הנצח למרות כל מי שמנסה למחוק אותו
מתאים מאוד לתקופה ומדברי הרב קוק "נצח היא נחלתנו...". נצח ישראל לא ישקר!
אנחנו צריכים להראות שאנחנו העם ששולט פה ושתמיד נשאר פה וננצח
על הנצחיות של עמ"י במיוחד לאור המלחמה, ולהנציח את האחדות שהתגלתה פה. מהות עמ"י. אני שייך לעם
נצח ישראל לא ישקר.. שרדנו לאורך כל הדורות ונמשיך להתקיים. "אני שייך לעם שעוד יזכה לראות את הסוף.." אנחנו עם הנצח. לא משנה מה יעשו לנו, בסוף תמיד נינצל ולעולם לא נושמד. ממש מתאים לתקופה, וגם לנושא חודא.
השם נותן תקווה מבטיח את הניצחיות של העם שלנו, את עם ישראל חי וקיים לנצח! השם גם ממש מתחבר לארץ ישראל שהיא ארצנו לנצח, כמו שכתב הרב קוק "נצח היא נחלתנו"

סמבסטיון ראשי תיבות: סנה, משה, ברית, סיני, טהרה, י-ק-ו-ק, ונעשה ונשמע.
זה מסמל את החיבור של עמישראל עם השבת שהיא אות הברית זכר למעמד הר סיני. זה מסמל את החיבור של השבט החדשש לגאולה שלמה ובית מקדש שגם הם מתקיימים מהשבת.

כי הסנהדרין הם היו השפטים של עם ישראל והם היו מאוחדים ושיכים לעם.. ובתפילה שה' ישיב שופטינו כבראשונה.

ה' עוז לעמו יתן, העוז מתגלה רק כעם אחד, רק לעמו ה' יתן עוז
מכיוון שבמלחמה שלנו אנחנו צריכים כמה שיותר עזות נגד המחבלים ואז הקבה עוזר בכך שהוא אומר את הפס ה עוז לעמו יתן

עיר מקראית בתנך מהקדומות שמוזכרות כערים יהודיות. מגדולי התנאים גרו שם-נתן העזתי וכו. ואנחנו מצפים ומייחלים לכיבושה ולהתיישבות המחודשת, ובעזה את מפקד חודש ארגון נקיים על חופי עזה המחודשת!!!!
כי בעזה ננצח!

בתקופה כזו קשה לעם ישראל, מדהים לראות איך העם שלנו פורח משגשג נותן דוגמא למופת לעולם כולו. העם שלנו מפיץ את האור והצדק ברחבי כדור הארץ. אין יותר מתאים מ- עמיאוֹר

הקשר בין עם ישראל לקדושתו ולקב״ה

עם ישראל חי!!!
מראה שעמ"י תמיד חי, למרות כל העומדים עלינו לכלותינו!
בגלל התקופה, פשוט להראות שעם ישראל חי לא משנה כמה ינסו לפגוע בנו אנחנו חזקים, וצריך שם עוצמתי ושנהיה מחובר אליו.
עמיחי מתאים לתקופה הזו שבה הקריאה עם ישראל חי נותנת כוח רב . והשם מזכיר את הניצחיות של עם ישראל.
אנחנו שייכים לעם ישראל עם שתמיד חי וקיים למרות כל מה שקורה לו הוא תמיד קם מחדש

המטרה של הנושא במקור היתה להבין שכולנו חלק מעם אחד מיוחד ודווקא בימים האלה כשהאחדות ב"ה כבר לא סימן שאלה זה הזמן להגיד בזכות הייחודיות של העם שלנו אנחנו עם לעד, לנצח אנחנו עם אחד מאוחד למרות שמנסים להרוג אותנו

עם שלנו חזק

פירוש השם הוא, פדה - צור, צור זה הקב"ה, אז פירוש השם הוא הקב"ה יפדה את עמו. לדעתי זה מאוד שייך לנושא ולעת שבה אנו עומדים מצד אחד אנחנו בעת מלחמה קשה אם אויבינו אבל מצד שני צריך לזכור שאנחנו שייכים לעם שה' הוא אלוקיו ואנחנו בטוחים שהמלחמה הגיעה מאבינו בשביל לפדות אותנו מהגלות הנוראית.

הקב"ה עשה לנו כלכך הרבה ניסים ופדה אותנו מצרות רבות. ובעז"ה יפדה אותנו בקרוב גאולת עולמים! "פדה בשלום נפשי מקרב לי כי ברבים היו עימדי".

זה ככ קשור לתקופה! ה' עושה לנו פלאים ודברים שנסתרים ממנו. צריך להסתכל גם על הפלא והניסים ולא רק על הדברים הרעים!

קדושה ומסירות נפש דווקא עכשיו

בשאיפה לחזור לגוש קטיף

רעות- אחוות לוחמים, אחדות. מתאים למצב
תקופה בה כל עם ישראל מלוכד סביב המטרה המשותפת , תוך חיבוק עצום לחייל צה"ל . בחירת שם לשבט החדש לדעתי, צריכה להוות שיקוף ותזכורת לתקופה .שם זה שמלווה את בוגרי התנועה לאורך כל חייהם. מתוך הקוד האתי של צה"ל - רעות – "החייל יפעל מתוך אחווה ומסירות לחבריו לשירות, וייחלץ תמיד לעזרתם כשהם זקוקים לו או תלויים בו, חרף כל סכנה וקושי, עד כדי חירוף הנפש. " כל חניכי וחניכות תנועת אריאל יצאו בימי הלחימה ופעלו מתוך אחווה עצומה לכל חלקי עם ישראל . במסירות מעוררת הערצה . בהתנדבויות רבות ומגוונות. יצאו בימי המלחמה לעיתים בזמן אזעקות , נערים ונערות ללא כל עבר " קרבי" לשמח משפחות מפונים, לסייע בטיפול בילדי מילואימניקים . באיסוף ציוד ומזון לחיילים. ההבנה ש"אני שייך לעם ! " שאני חלק מכלל ישראל , חלחלה ופעלה בעוצמות ובתעצומות מעוררי השראה . ועל כך לדעתי, השם " רעות " לשם החדש יהווה שיקוף מרגש לעשייה ולתקופה בעת הזו.

כי הרי "כל ישראל ערבים זה לזה"

מלאך ה'

שובי מבטא את התפילה להשראת שכינה בתוכנו, לשיבה של עמ"י אל הקב"ה, לתחושת שלווה בתוכנו מתוך הודאה "שובי נפשי למנוחייכי כי ה' גמל עלייכי" לשיבת עמ"י לכל מרחבי ארצו וכמובן בתפילה לשיבת כל החטופים והנעדרים.

שנזכה לשיר שירים בבית מקדשנו וגם זה ראשי תיבות של שומר ישראל רבה

שלם מסמל את אחדות העם, וגם את ירושלים והקשר בין עם ישראל לארץ ישראל השלמה-שבתוכה ירושלים וגוש קטיף! השם שלם מסמל את הקשר בין עם ישראל השלם והמאוחד ולאלוקים ולארץ ישראל השלמה

בגלל שעם ישראל עכשיו מתחיל לקום ולהראות לכולם מי זה עם ישראלללללל
גם כשעם ישראל במצב קשה תמיד צריך לקום לעשות ולהישאר בראש מורם
כי ככה בעזרת השם יקראו לחבל עזה המשוחרר שנשוב אליו כמו שהבטחנו
מתוך העפר של שמחת תורה, קמנו ונקום ונתעצם עוד ועוד. בעז"ה המלחמה הזו גם תהיה פתח לתקומה לאומית אדירה בכל הגזרות, ובתודעה שלנו.

דילוג לתוכן