מחלקת הדרכה

נר של תקווה

סיפור על הנר שהצית את התקווה בליבם של הנערים בצריף במחנה אוושויץ.

מתאים ל: שבת, יום חול


 


 


עמודים נוספים שיכולים לעניין אותך:


ארבעת הנרות


מהות הניצחון בחנוכה (פעולה) 


 


 


בצריפנוצריף הנוער במחנה אושוויץ, היו מרוכזים בחורים מארצות שונות המשועבדות תחת שלטון הנאצים. רובם היו מאירופה המרכזית, אולם היו כאן גם מספר רב של בחורים מיוון, אשר גם אליהם הגיעו הכובשים הגרמנים. היו ביניהם שומרי תורה ומצווה, אשר שלטו היטב בשפה העברית ולכן יכולנו לשוחח אתם. יום יום היינו מתאספים באחת הפינות של הצריף לתפילה בציבור, התפילה בציבור וקיום המצוות גרמו לכך שנקשרו קשר ידידות הדוקים בינינו, למרות שמקומות המוצא היו שונים ומרוחקים זה מזה.


ימי חנוכה הגיעו. הצלחנו להשיג נר אחד, אשר היה בשבילנו דבר רב משמעות. בלילה הראשון של חנוכה התאספנו בקומה העליונה של אחד הדרגשים והדלקנו בצוותא את הנר היקר לנו עד מאד. הנר הדולק הזה הדליק גם בליבנו תקוות חדשות לעתיד טוב,וחיזק את ביטחוננו ב"מעוז צור ישועתי". ברגע כזה התעוררו בנו הגעגועים הגדולים לעבר, אשר בו חגגנו את ימי החנוכה כל אחד בבית הוריו בשמחה, אבל העבר הזה נעלם ואיננו, ולכן התעוררה ביתר שאת הבקשה הבוקעת מעומק לבנו, לעתיד שאמנם היה עדיין רחוק מאתנו, אבל בו תתקיים התפילה ששַרְנוּהַ אז והיא – "תכון בית תפילתי ושם תודה נזבח… אז אגמור בשיר מזמור חנוכת המזבח".


 


 


 


 


 


 


תיוג: חנוכה, חג חנוכה, נר חנוכה, נרות חנוכה, נר של תקוה, נר של תקווה, נרות חנוכה בשואה, הדלקת חנוכיה בשואה, חנוכה בשואה, חנוכה במחנה אוושויץ, סיפור מהשואה, סיפור לחנוכה, ציפייה לגאולה, נרות של תקוה, נרות שמבשרות גאולה, שואה, יום השואה, עשרה בטבת.

נהנתם מהתוכנית? נשמח לתגובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קבצים מצורפים

לפעולה זו לא צורפו קבצים

פוסטים נוספים