מחלקת הדרכה

נושא: התקדמות
תת נושא: התקדמותמידותעבודת המידות
סוג פעילות: משחק
מתאים לגיל: גלעד-הראל (ג-ה), נווה-נחלה (ו-ח), חב"ב (ט ומעלה),
רמת פעילות: קלילה

לשמור על הבלון

מתאים ל: יום חול


 


 


עמודים נוספים שיכולים לעניין אותך:


גיבור בכביש


העיקר זו הדרך (פעולה)


 


 


סוג המשחק: פעולה


 


כישורים נדרשים: מהירות, תשומת לב לכלל.


 


מהלך המשחק:


לכל משתתף קושרים לגב שלו בלון, וכל אחד מקבל מחט. על שחקן לפוצץ לאחרים את הבלונים, תוך שמירה על הבלון האישי שלו.


המנצח הוא האחרון שנשאר עם הבלון מאחורה.


 


מסר(ים):
  1. מטרות לחיים – רגישות בדרך למטרה: רגישות לדרך אל המטרה–לפעמים כשיש לי מטרה מסוימת שאליה אני רץ מבלי להסתכל לצדדים, קורות תקלות רבות (אם אני ארוץ לשים אתה מקל בפירמידה ולא אסתכל מסביב, יתפסו אותי). כדי להגיע אל המטרה ולהצליח להיבנות ממנה עליי להיות ער וקשוב למכשולים ולתקלות הנקרים בדרכי. (במשחק יש לך אפשרות, לפוצץ לכמה שיותר חברים בלונים, או לשמור על הבלון שלך, אם תחליט להתמקד רק בלפוצץ חבר אחר ישיג אותך ויפוצץ לך את הבלון, אך תתמקד בשמירה בלבד, לא תוכל להוציא חברים מהמשחק.)


  2. מידות – מהירות: תגובה מהירה ונכונה היא מידה מאד חשובה לנו בחיינו בעולם, לפעמים יש מצבים שאין זמן מיותר וצריך להחליט – התגובה צריכה להיות מיידית והכי נכונה וטובה – כמובן מי שהכי מהיר הוא זה שלרוב מצליח אך כמובן מידה זו דורשת הרבה אימונים וידיעה – שראוי לכל אחד לעבוד עליה כמה שיותר מוקדם בחיים.[כבר מעכשיו]. (כשאתה נמצא מול חבר, יש לך אופציה לפוצץ לו את הבלון, או להגן על עצמך, אך מי שינצח בסופו של דבר הוא מי שיזדרז ויפוצץ לחבר שלו את הבלון קודם)


  3. יצר הרע – לתקוף = לנצח: כדי לנצח בקרב מול היצר שרוצה לפגוע בנו אנו צריכים לדעת ולא לפחד לתקוף, מי שתוקף ראשון – הוא המצנח, צריך לדעת להקדים את היצר ולהתגבר כארי לעשות מצוות לפני שיגיעו ח"ו עבירות ומכשולים.

 


 


  


 


תיוג: משחק, משחקים, משחק עם בלון, בלון, בלונים, לפוצץ את הבלון, להילחם ביצר הרע, המלחמה ביצר הרע, זריזות, מהירות, הדרך למטרה, להסתכל על הסביבה, לשים לב לסובב אותנו.

נהנתם מהתוכנית? נשמח לתגובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קבצים מצורפים

לפעולה זו לא צורפו קבצים

פוסטים נוספים

פעולה חדשה באתר
היו הראשונים לראות >>