מחלקת הדרכה

נושא: אמונה
סוג פעילות: משחק
מתאים לגיל: גלעד-הראל (ג-ה), נווה-נחלה (ו-ח), חב"ב (ט ומעלה),
רמת פעילות: קלילה

טלפון שבור

 מתאים ל: שבת, יום חול


 

עמודים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הפצת התורה ומתיקותה (פעולה)


המילה הקטנה וגילגולה (פעולה)


 


 
  • מהלך המשחק: הקבוצה יושבת במעגל. מבקשים מחניך לבחור מילה ארוכה או משפט וללחוש באוזן שכנו. כך עוברת המילה עד שמגיעה לאחרון במעגל ואז בודקים אם הגיעה המילה הנכונה.  • מה אפשר ללמוד מהמשחק?

יש לבחור רעיון אחד לכל פעולה, חשוב לגוון.  1. גדולתה של התורה שבעל פה – יש לנו קושי להעביר מילה אחת מבלי להתבלבל, ולעומת זאת תורה שלמה שעברה מדורי דורות כמעט ללא שינוי! *
  2. חשיבות ההקשבה – במשחק התברר שאם לא נקשיב זה לזה לא נצליח להעביר כמו שצריך את המילה. בחיים, אם לא נקשיב, אנו יכולים כלל לא להבין מה ביקשו מאיתנו, מה מפריע או למה בכלל התכוונו הסובבים אותנו.
  3. לפני שאני מאמין לשמועה, חשוב לבדוק האם היא אכן נכונה. במשחק ראינו שהמילה שמגיעה לסוף כבר שונה לגמרי מהמילה שנאמרה בהתחלה…


*הרחבה למדריך המשקיען


התורה שבעל פה עברה מדור לדור, בטווח של אלפי שנים, התגלגלה בגלויות שונות ובתקופות ללא אמצעים אלקטרוניים ובכל זאת נשמרו מסורות זהות כמעט לחלוטין בין כל העדות!


 


 


 


  


 


תיוג: תורה שבע"פ, תורה שבעל פה, תושב"ע, התגלגלות התורה שבעל פה, כוזרי, הקשבה, דיוק, להאמין לשמועות, רכילות, לשון הרע, שמירת הלשון, התגלגלות המילים, משחק הטלפון השבור, משחק לפעולה, להעביר מסר, העברת מסר, להעביר מידע בצורה נכונה, הקשבה, להקשיב נכון לאחר.

נהנתם מהתוכנית? נשמח לתגובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קבצים מצורפים

לפעולה זו לא צורפו קבצים

פוסטים נוספים

ערב אטבים

פעילות עוסקת באחדות וגיבוש.
"אם לא נהיה תלויים זה בזה נהיה תלויים זה לצד זה…"

פעולה חדשה באתר
היו הראשונים לראות >>