מחלקת הדרכה

נושא: אישים
סוג פעילות: חומרי העשרה
מתאים לגיל: גלעד-הראל (ג-ה), נווה-נחלה (ו-ח), חב"ב (ט ומעלה),
רמת פעילות: קלילה

סיפור חייו של רועי קליין

מתאים ל: שבת, יום חול


 


 


עמודים נוספים שיכולים לעניין אותך:


טקס יום הזיכרון


טקס יום הזיכרון בנושא קדושת החיים וקידוש ה'


 


 


 


רועי קליין- נפל ב א' באב תשס"ו, בן 31 בנופלו.


רועי בן שושנה ואהרן. נולד ברעננה. בתום לימודיו התיכוניים, החליט ללמוד במכינה הקדם-צבאית "בני דוד" שביישוב עלי, שם נתגלו בפניו אור התורה ויסודות הלימוד של הרב קוק. לאחר שנת הלימוד בעלי, התגייס רועי לצה"ל למסלול "עורב צנחנים". כחצי שנה אחרי תחילת המסלול, סופחו צוותו וצוותים מיחידות נוספות להקמה מחדש של יחידת "אגוז", והכומתה האדומה הוחלפה בחומה.


מאז שסיים את לימודיו בעלי, התגעגע רועי לספסל הלימודים ועשה כל שביכולתו להמשיך ללמוד תורה. פקודיו זוכרים אותו לומד תורה בהזדמנויות שונות בשטח, בג'יפ או במאהל.


רועי נישא לשרה לבית שלין נולדו לו שני בנים – גלעד ויואב. רועי אהב את ילדיו ללא גבול, והיה בעל מסור ואיש משפחה למופת. הוא השקיע רבות בחינוך ילדיו, והרבה לטייל ולשחק איתם


בימיה הראשונים של מלחמת לבנון השנייה היה גדוד 51 בפעילות בדרום בעקבות חטיפתו של גלעד שליט. החיילים הוקפצו בבהילות צפונה ונכנסו לעיירה בינת ג'בל במבצע שכונה "קורי הפלדה".


רועי נפל ביום א' באב תשס"ו בקרב בבינת ג'בל שבדרום לבנון עמו נפלו עוד שבעה מחייליו.


 


 


  


 


תיוג: רועי קליין, רועי קלין, נופלים, הרוגים, מלחמות ישראל, מלחמת לבנון השניה, מלחמת לבנון ה- 2, קרבות, חיילים, מפורסמים, רימון, מידע על רועי קליין, גיבור, גיבורים, גבורה, לוחם, לוחמים.

נהנתם מהתוכנית? נשמח לתגובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קבצים מצורפים

לפעולה זו לא צורפו קבצים

פוסטים נוספים